Nechám zmizet tvoji dceru, hrozil agresor kamarádovi bývalé přítelkyně

  11:08
Že nechá zmizet nebo zlikvidovat jeho devatenáctiletou dceru, hrozil kamarádovi své bývalé přítelkyně devětadvacetiletý muž z Karlovarska. Vadilo mu, že se žena po rozchodu vídá s jiným mužem.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jan Vaca, iDNES.cz

Agresor zřejmě neunesl rozchod s šestačtyřicetiletou přítelkyní. Zaměřil se tedy na jejího stejně starého kamaráda, se kterým se začala vídat. Muži telefonoval, posílal SMS zprávy a nakonec mu nechal i vulgární vzkaz na rohožce přede dveřmi.

Sdělení bylo vždy stejné: „Nech moji bývalou přítelkyni na pokoji, přestaň se s ní stýkat, zablokuj si ji i na sociálních sítích, jinak ublížím tvé dceři. Vím, že je hezká, kde bydlí, kam chodí do školy. A mám páky na to nechat ji zmizet nebo zlikvidovat.“

„Tímto jednáním vzbudil v šestačtyřicetiletém muži důvodnou obavu o život a zdraví jeho dcery. Ten proto věc nahlásil policistům, kteří se následně začali případem intenzivně zabývat,“ uvedla k případu krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Karlovarští kriminalisté nyní devětadvacetiletého muže z Karlovarska obvinili z vydírání. „V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až čtyři roky vězení,“ dodala mluvčí.

Autor: