Vyděrač vzal kamarádovi auto, pak za něj chtěl peníze. Skončil ve vazbě

  16:30
Chebští kriminalisté stíhají čtyřiačtyřicetiletého muže, který vydíral, bil a okradl svého stejně starého kamaráda. Ten mu ze strachu dával peníze a nechal si vykrást byt. Policii vše nahlásil až tehdy, když přišel o auto.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Oba muži, kteří se už nějakou dobu kamarádili, se v polovině července domlouvali na společném nákupu elektroniky. U toho se ale nepohodli.

„Poškozený pak dal ze strachu z fyzického napadení obviněnému finanční hotovost. Ten ale místo toho, aby za peníze koupil domluvenou elektroniku, si je nechal,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Tím to ale neskončilo. Obviněný svého kamaráda navštívil hned o týden později u něj doma. Nejdřív mu sprostě nadával, pak ho i začal bít.

„Po chvíli obviněný muž začal byt prohledávat a odcizil elektroniku, šperky, mobilní telefon, notebook či oblečení. Přitom majiteli bytu stále vyhrožoval. Ten ho ze strachu z dalšího fyzického napadení nechal byt prohledávat a poté mu ještě dal klíče od svého osobního automobilu, který mu po nátlaku půjčil. Když obviněný muž z bytu i s odcizenými věcmi odcházel, tak majiteli vyhrožoval násilím v případě, že celou věc oznámí na policii,“ řekl Kopřiva.

Za tři dny pak zloděj volal dvaačtyřicetileté přítelkyni okradeného a řekl jí, že auto vrátí, ale chce za něj další peníze. V tu chvíli už muž se ženou na nic nečekali a vše šli oznámit na policii. Za to si vysloužili další výhrůžky.

Pachatel se nechtěl jen tak vzdát a vzpíral se i zatýkání. „Muž byl spatřen v jedné menší obci na Karlovarsku. Před policisty se ale nejdříve uschoval ve vzrostlém travním porostu. Následně začal utíkat do lesa. Po zhruba půl kilometru policisté muže zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům,“ popsal mluvčí.

Pachatel skončil ve vazbě a kriminalisté ho obvinili z loupeže, vydírání, nebezpečného vyhrožování, neoprávněného užívání cizí věci a podvodu. Hrozí mu za to až desetileté vězení.

Autor: