iDNES.cz

Tyran chytil manželku i dceru pod krkem, tchyni vyhrožoval zapálením chaty

  11:52
Policie vyšetřuje muže z Karlovarska, který dva roky tyranizoval manželku i svou patnáctiletou dceru. Oběma hrozil, že je zbije. Žena vše nahlásila na policii, až když ji i dceru tyran chytil pod krkem a začal vyhrožovat i její matce.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Devětačtyřicetiletý muž se začal chovat ke své rodině násilnicky před dvěma lety. Po celou dobu manželce i dceři hrozil bitím. Vyvolával spory třeba kvůli penězům, také mu vadilo, když nebylo doma uklizeno a uvařeno. Dceru pak dlouhodobě ponižoval, říkal jí například, že nic nedokázala.

„Jeho agrese vyvrcholila letos koncem července. Nejméně ve dvou případech chytil svou devětatřicetiletou ženu pod krkem, škrtil ji a přitom jí vyhrožoval usmrcením. Začátkem září pak chytil pod krkem i svou dceru,“ popsala mužovy praktiky krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Napadení dcery ženu vystrašilo, a tak se rozhodla vše nahlásit na policii. Svěřila se i své matce, proti které se hněv agresivního muže také obrátil. Tchyni pak vyhrožoval, že pokud něco řekne policii, zapálí její chatu.

Karlovarští kriminalisté nyní muže podezírají z vydírání a nebezpečného vyhrožování. „V případě prokázání viny mu hrozí až čtyři roky vězení,“ dodala k případu mluvčí.

Autor:
zpět na článek