Muž při hádce bodl druhého nožem. Ten odešel domů, kde později zemřel

  14:08
Kriminalisté vyšetřují vraždu v panelovém domě v Aši na Chebsku. Obvinili z ní šedesátiletého pachatele, který podle všeho na chodbě bodl o rok mladšího muže, ten později zemřel. Oba se nejprve ostře pohádali.

Událost se stala 24. května. Obviněný muž tehdy přišel odpoledne do paneláku, kam pravidelně chodil za svým známým. Na chodbě ale narazil na jeho souseda, se kterým měl kamarád dlouhodobé spory, v poslední době hlavně o hlasité pouštění hudby.

„Při vyhrocené hádce mladší z dvojice mužů udeřil šedesátiletého muže do horní části těla. Ten na to zareagoval tak, že ze své kapsy vytáhl nůž a následně s ním devětapadesátiletého muže napadl. Tímto útokem mu způsobil bodnořezná poranění v horní části těla,“ popsal incident krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Pobodaný muž, který utrpěl zranění na hrudníku, pak odešel po svých domů. Útočník se zase vydal ven z domu, aniž by nejspíš tušil, že protivníkovi zasadil smrtelnou ránu.

Po třech dnech zalarmovala policii známá devětapadesátiletého muže, jelikož ho nemohla sehnat. Hasiči tedy otevřeli jeho byt a muže nalezli mrtvého na toaletě.

„Soudní pitva následně potvrdila, že bezprostřední příčinou úmrtí byla právě bodnořezná poranění v horní části těla,“ uvedl Kopřiva.

Policisté případ začali ihned vyšetřovat. „Po provedených šetřeních a domovních prohlídkách jsme v úterý 7. června zadrželi šedesátiletého muže. Obvinili jsme ho z vraždy a vyšetřujeme jej na svobodě. Hrozí mu až osmnáct let vězení,“ uvedl Kopřiva. Podrobnosti o průběhu vyšetřování policie nesdělila.

Autor: