Mladík bodl muže do krku, nechal jej ležet v kaluži krve a okradl ho

  13:08
Policie dopadla devatenáctiletého mladíka, který v srpnu na Karlovarsku zavraždil staršího muže. K muži přišel krást, majitel domu jej však v domě přistihl a mladík ho bodl. Pak muže ještě okradl. Hrozí mu za to dvacet let vězení nebo i výjimečný trest.

Jednašedesátiletý muž pocházející z Německa žil v malé obci na Karlovarsku. Mladík se doslechl, že se v hospodě chlubil, jak zdědil peníze. Vydal se proto k němu domů, a když narazil na odemčené dveře, vešel dovnitř. Nečekal ale, že senior nebude spát.

„Majitele domu fyzicky napadl a přitom mu způsobil bodnořezné poranění v horní části těla,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Podle informací iDNES.cz mladík muže bodl do krku. Zbraň si pak odnesl a ani později u výslechu policistům neřekl, čím zaútočil.

Zraněného muže nechal ležet v kaluži krve a začal hledat peníze. Z peněženky muži vzal 1 200 eur a pak utekl.

Zraněný volal o pomoc. Kolemjdoucí, kteří šli z nedaleké hospody a zaslechli ho, hned zavolali záchranku.

„Těžce poraněného cizince zdravotní záchranná služba na místě ošetřila a následně převezla do Karlovarské krajské nemocnice, kde byl ve vážném stavu hospitalizován. Po pěti dnech svým zraněním bohužel podlehl,“ informoval mluvčí.

Kriminalisté rozjeli pátrání a vraha dopadli začátkem října i díky tomu, že na místě činu zanechal stopy. U výslechu se pak k vraždě přiznal, soudce ho poslal do vazby.

Mladík už má za sebou trestní minulost, dopustil se například několika krádeží a řízení pod vlivem drog.

Autor: