Vouchery do lázní přilákají až dvě stě tisíc lidí, věří v Karlových Varech

  14:40
Bezmála tři tisícovky voucherů, tedy slevových poukazů na ubytování v karlovarských hotelích či penzionech, si už vygenerovali zájemci o návštěvu největších českých lázní. Karlovy Vary lidem poslaly koncem května celkem 3 350 těchto poukazů, které mají podpořit lázeňství utlumené kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem.

Lázeňské centrum Karlových Varů. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Část z těchto voucherů nebyla uplatněna, protože si klienti nestihli udělat rezervace. Rezervací nicméně máme v tuto chvíli 1100,“ informoval Josef Dlohoš, ředitel karlovarského infocentra, které s vouchery přišlo. 

Vláda navíc minulý týden oznámila, že lázeňství podpoří dalšími poukázkami. Lidé by díky nim mohli dostat 40 procent ceny minimálně šest týdnů trvajícího pobytu, přičemž maximálně půjde o čtyři tisíce korun. Tento voucher má platit do konce roku. 

Podle Josefa Dlohoše by mohla tato nabídka oslovit 200 tisíc lidí v republice. „U nás mohou získat slevu na pobyt až pět tisíc korun. Pokud si tyto dvě nabídky skloubí, tak už je to určitě zajímavé,“ řekl. 

Stejně to vidí i primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. Ta je navíc spokojená s tím, jak se karlovarským voucherům daří. Na podporu lázeňství a cestovního ruchu uvolnilo město celkem 50 milionů korun.

„Od 1. června se také rozjela kampaň Karlovy Vary – město zážitků, která je namířena tak, aby oslovila zejména českou klientelu. Nejvíce jde samozřejmě o Prahu a Středočeský kraj,“ uvedla. 

S otevřením hranic se podle ní Karlovy Vary snaží cílit také na Německo. „Začínáme Saskem a dalšími spolkovými zeměmi, postupně bychom chtěli cílit zejména na Bavorsko, to znamená okolí Mnichova,“ doplnila primátorka.

Kultura se přesune pod širé nebe

Společně s kampaní představily Karlovy Vary také kulturní léto, které se uskuteční na Rolavě, u Thermalu, ve Dvořákových sadech a na Tržní kolonádě. Program koncertů, divadelních představení, workshopů a dalších akcí najdou zájemci na webu města. Předprodej vstupenek za symbolické částky už začal. 

„Připravené jsou také příměstské tábory, abychom podpořili příjezd klientů do Karlových Varů. Ti, kteří si zaplatí pobyt, budou mít pro své děti během dne program,“ uvedla primátorka. 

Do táborů se zapojila například Farma Kozodoj, karlovarský dům dětí a mládeže či sportovní kluby.

„Seznam se může v průběhu času doplňovat. Na rozdíl od městských táborů, které je třeba rezervovat třeba už v květnu, v tomto případě se klienti zeptají ve svém hotelu a ten jim nabídne, co je aktuální,“ přiblížil mluvčí radnice Jan Kopál.

Hotely v Karlových Varech začínají po vynucené přestávce v těchto týdnech postupně ožívat. Například Thermal otevřel po 147 dnech pauzy 1. června. I když se v pondělí otevřely hranice a do západočeských lázní konečně mohou hosté z Unie, návrat k normálu ještě potrvá. 

„Jestli nepřijde druhá vlna onemocnění a vše bude i nadále v pořádku, počítám, že se situace v regionu vrátí do kolejí před pandemií na podzim, možná až na sklonku roku,“ odhadl předseda krajské sekce Asociace hotelů a restaurací Jan Kronika.