Opilý řidič nabízel hlídce 20 tisíc, za uplácení mu hrozí šest let

  16:32
Neodbytnou snahou uplatit policisty si zadělal na problémy se zákonem opilý řidič na Karlovarsku. Poté, co nadýchal, chtěl podplatit hned dvě policejní hlídky, kterým nabídl nejdřív deset tisíc korun a pak i dvojnásobek. Teď mu za to hrozí vysoký trest.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr NovotnýMAFRA

Osmatřicetiletého muže zastavila hlídka dopravních policistů v sobotu krátce po desáté ráno v obci Chyše. Dechová zkouška ukázala, že za volant svého vozu usedl posilněn alkoholem.

„Nejvyšší naměřená hodnota ukázala 0,71 promile alkoholu. Tím však celá kontrola neskončila. Po chvíli muž policistům nabídl 10 tisíc korun, pokud by šla věc vyřešit jinak,“ uvedla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Policisté šoférovu nabídku odmítli a řekli mu, že musejí postupovat podle zákona. Opilý muž se ale nechtěl jen tak vzdát a hned navrhl, že jim zaplatí dvojnásobnou částku.

„Na místo přijela také hlídka z obvodního oddělení Žlutice. Také té se snažil muž nabídnout úplatek ve výši 20 tisíc korun se slovy, aby s tím něco udělali. Ani u jedné hlídky však s tímto jednáním nepochodil,“ doplnila mluvčí.

Policisté tedy muže zadrželi a odvezli na služebnu k výslechu. Kriminalisté jej pak obvinili z podplácení, za což mu hrozí až šestileté vězení.

Autor: