Bezdomovec využil noční zmatek v domě, požádal ženu o vodu a okradl ji

  15:02
Na pořádné problémy si zadělal bezdomovec, který v Chebu zneužil situace, kdy v domě zasahovali strážníci, a lstivě okradl nájemnici o doklady. Svůj lup si ale špatně schoval a policisté na něj brzy přišli.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Událost se stala na konci března. Policisté o ní ale informovali až nyní.

Odehrála se v jednom z chebských domů, kde v noci zasahovali strážníci.

V objektu hledali muže, který se tam ukrýval a dělal nepořádek. Někdo na něj zavolal policii. Sedmašedesátiletá nájemnice měla zrovna otevřené dveře do bytu.

Jednatřicetiletý bezdomovec využil zmatku v domě, vešel dovnitř a dostal se i do bytu zmíněné ženy, požádal ji o sklenici vody. „Ona mu vyhověla, přičemž muž jí zatím z odkládací linky odcizil pouzdro s doklady,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Když se zloděj napil a odešel, lup si schoval bundy a tu potom ukryl před vchodem do vedlejšího domu, aby se mohl nepozorovaně vrátit a sledovat ruch v domě se strážníky.

Jenže na místo mezitím dorazila také hlídka státní policie a ta si odložené bundy všimla.

Jeden z policistů ji poznal, neboť patřila bezdomovci, kterého znal. Hned tedy věděl, kdo má krádež dokladů na svědomí. A zloděj už nestihl nikam utéct.

„Jednatřicetiletého muže policisté zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům. Poté mu sdělili podezření ze spáchání přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody,“ dodal Kopřiva. Pachateli nyní hrozí až dvouleté vězení.

Autor: