Nové zázemí pro tenisty v Sokolově otestuje i místní rodačka Vondroušová

  14:16
Tenistka Markéta Vondroušová se vrátila na místa svých prvních tenisových krůčků. Rodačka ze Sokolova se přijela podívat na nové zázemí pro místní tenisty.

Sokolovská rodačka Markéta Vondroušová se zúčastnila prohlídky dokončovaného nového zázemí tenisového areálu v Sokolově. Napsala i autogram na kus pásky, kterou předtím slavnostně přestřihla. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Když čtyřletá Markéta Vondroušová v roce 2003 proháněla po kurtech sokolovského tenisového klubu svého otce, mohla si nechat o podobném zázemí jenom zdát. Děti, které bílý sport uhrane v budoucnu, už budou mít k dispozici zbrusu nové budovy se vším komfortem. Sama špičková hráčka se na nové zázemí přišla podívat společně s představiteli města i klubu.

„Než jsem začala hrát pod trenéry, hodně jsem na kurty chodila s tátou. Jako děti jsme na tenise trávili dost času a líbilo se nám tady. Současná změna bude pro klub přínosem, určitě to bude pro tenisty příjemné,“ popsala Vondroušová své pocity při představení novinky v areálu tenisových kurtů.

Někdejší světová juniorská jednička, jejíž nejlepší pozicí na dospěláckém okruhu WTA bylo zatím 14. místo loni v červenci, si dnes už v Sokolově zahraje zřídka.

„Ale v nejbližších dnech se chystám na kurt s tátou a dědou,“ řekla tenistka, která aktuálně kvůli koronavirové epidemii nemá takříkajíc do čeho pinknout. 

A jaký je podle ní v Sokolově povrch? Rychlý, nebo pomalý? „Dobrý,“ s úsměvem odpověděla Markéta Vondroušová.

Do úprav mohli mluvit i sami tenisté

Zatím se však při hře bude muset obejít bez nového zázemí. To je sice po stavební stránce hotové, ale vzhledem k aktuální situaci nezkolaudované. Jeho výstavba začala loni v létě. 

„Splnili jsme slib, který jsme tenisové veřejnosti dali. Nejen tenisový klub, ale i veřejnost, která si chodí zahrát tenis, se může těšit na nové zázemí. Prostornější a modernější šatny, klubovnu i sociální zázemí. To vše vzniklo po konzultacích s tenisty. Některé problémy se musely řešit při realizaci, ale to je prostě život,“ uvedl místostarosta Sokolova Jan Picka. Za zázemí město zaplatilo 11 milionů korun.

Tím ovšem plány radnice s tenisem v areálu Baník nekončí. V plánu je mimo jiné i nafukovací hala. Vzhledem k aktuálním finančním možnostem, které výrazně ovlivnila koronavirová krize, se ovšem některé záměry posunou v čase. A k nim patří i investice do tenisových kurtů. 

„Úplně jsme od zamýšlené druhé etapy neupustili, ovšem bude odložena. Není jasné, zda na příští nebo přespříští rok. Zatím jsme ale rádi, že se podařilo dotáhnout do úspěšného konce alespoň první etapu obnovy tenisového areálu,“ doplnil sokolovský místostarosta.

V areálu Tenisového klubu Sokolov funguje tenisová škola pro děti od pěti let. Tenisový klub Sokolov má zastoupení v nejvyšší západočeské soutěži ve všech mládežnických kategoriích.