Muž před dcerkou uškrtil družku, dostal 10 let a má zaplatit dva miliony

  14:20
Na deset let poslal Krajský soud v Plzni do vězení třicetiletého J. R. z Chebu, který letos v březnu podle obžaloby uškrtil svou o šest let mladší přítelkyni, a to přímo před zraky jejich dnes čtyřleté dcery. Muž vinu přiznal a vzdal se práva na odvolání.
Justice, talár, soudce, zástupce, soud, spis, trest, odvolat

ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

Soud také obžalovanému uložil zaplatit 1,5 milionu korun čtyřleté dceři. „Dalšího půl milionu musí zaplatit matce oběti,“ informovala mluvčí plzeňského krajského soudu Jana Durná.

Rozsudek je pravomocný. Muž si má trest odpykat ve věznici s ostrahou.

Podle obžaloby se tragédie odehrála po předchozí hádce partnerů. Žena po svém příteli chtěla, aby šel spát do obývacího pokoje. Vzájemně se chvíli postrkovali, pak ji muž povalil na postel na záda, zasedl ji, oběma rukama ženu chytil za krk a rdousil ji až do doby, než přestala dýchat. 

Poté sám zavolal na tísňovou linku a oznámil, že uškrtil svoji přítelkyni.

Podle znalců z oboru psychiatrie není obžalovaný agresivní ani netrpí žádnou duševní poruchou. Jeho čin byl impulzivní a neplánovaný.

V době spáchání činu byl opilý, což mohlo ovlivnit jeho úsudek. Nepopřel, že čin spáchal a řekl, že toho velice lituje.

V chebském bytě, kde se tragédie stala, bydlela mladá rodina teprve necelé dva měsíce. Sousedé byli podle informací portálu iDNES.cz událostí šokovaní. Pár se podle nich nijak nehádal, nic neukazovalo, že by měl problémy.

Dítě si hned po vraždě převzali úředníci z odboru sociálněprávní ochrany dětí, později si ho vyzvedla babička, matka zavražděné ženy.

Autor: