Tajemství Rychlých šípů mohou lidé objevit i v Sokolově, mají na to celý duben

  10:02
Pátrat po místech, kde se odehrávaly příběhy Rychlých šípů, mohou děti i dospělí na desítkách míst v celé České republice v rámci hry Zde mohly být Rychlé šípy. Přichystala ji Skautská nadace Jaroslava Foglara u příležitosti 85. výročí vydání prvního příběhu Rychlých šípů. K pátrací hře se připojilo i Muzeum Sokolov.

Michael Rund, ředitel sokolovského muzea, představuje na nádvoří muzea akci, při které bude možné po celý duben v centru města na 10 stanovištích, které jsou ve výlohách obchodů, ale i na dalších objektech, hledat příběhy Rychlých šípů, a luštit tak tajenku o ceny. Akce bude se koná v 31 městech ČR, v Karlovarském kraji pouze v Sokolově. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Po celý duben tak bude možné na deseti stanovištích v centru Sokolova hledat a objevovat příběhy party správných kluků.

Soutěžící si musí nachystat orlí zrak, pevné boty a ostrou tužku, protože z plakátů formátu A3 s příslušným příběhem budou muset opsat část textu a z útržků na závěr sestavit tajenku. Zápis tajemné věty do formuláře na webových stránkách celorepublikové hry dá šanci pátračům vyhrát rychlošípácké ceny od Skautské nadace Jaroslava Foglara a nakladatelství Albatros.

První kreslený příběh chlapců, kteří si říkali Rychlé šípy, vyšel právě před 85 lety. Několik generací čtenářů od té chvíle hledá, kde se jejich dobrodružství odehrávala. Teď budou mít šanci. Plakáty, které na Rychlé šípy odkazují, bude možné najít na nejrůznějších místech v centru Sokolova, třeba ve výlohách. Záštitu nad pátrací hrou převzal sokolovský starosta Petr Kubis.

Minci bude sledovat QR kód

To ale není všechno. Sokolovskému muzeu se podařilo získat od Muzea Jílové panelovou výstavu, která bude k vidění na nádvoří sokolovského zámku od začátku dubna do poloviny května. Představí Foglarovu knihu Záhada hlavolamu v komiksové úpravě s kresbami Marko Čermáka.

Ze Sokolova rovněž odstartuje cesta jedné z třiceti putovních mincí v hodnotě 1 Kč. Její cestu bude možné devět měsíců sledovat. V původním příběhu Rychlých šípů s mincí putoval notýsek, nyní bude korunu stopovat QR kód.

14. srpna 2018

Autor: