Designérka vytvořila pro Moser křišťálové skvosty, zaujmou hrou barev

  10:40
Minimalistické ručně vyrobené vázy Elipsa, Amfora a Facet z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu. To je nová kolekce Cool Velvet, kterou pro sklárnu Moser v letošním roce vytvořila designérka Kateřina Doušová.

Cool Velvet, nová kolekce designérky sklárny Moser Kateřiny Doušové | foto: Moser, a.s.

Ta už je podepsaná pod oblíbenou kolekcí robustních křišťálových váz Gema a i tentokrát vsadila na čistotu a originální design, které navíc letos podpořila hravost. V kolekci souzní propojení umění sklářství a užitého designu.

Ruční dílo tradičního českého řemesla zaujme svou univerzálností a hrou barev, přitom nechá vyniknout kráse každého květu. Kolekce na první pohled upoutá kontrastem berylového nebo akvamarínového pláště a ametystového jádra, sametově hlubokou barevností, hravou interpretací geometricky broušených bloků i krystalickou čistotou designu.

„Při navrhování nové kolekce jsem chtěla navázat na mou předchozí kolekci Gema. Ráda pracuji s jednoduchými základními tvary a hledám zajímavé optické efekty, aby předmět ožil a vyzařoval svou magii,“ říká designérka Kateřina Doušová.

Její letošní kolekce se skládá ze dvou částí, jednotícím prvkem je stejný základní hranatý tvar, ze kterého se broušením odebírá materiál. „V případě váz Elipsa jej odbrušujeme z ploch, u váz Amphora a Facet pracujeme s hranami,“ doplňuje autorka kolekce.

Kateřina Doušová je česká designérka, která se věnuje produktovému a interiérovému designu. Kromě rezidenčních a výstavních interiérů se věnuje i rekonstrukcím historických prostorů, jako je třeba Café Louvre Praha či návrhům limitovaných kolekcí sklenic s kubistickými motivy.

Vytváří vlastní limitované edice, ale navrhuje také kolekce pro renomované firmy, například pro českou sklárnu Moser, která sídlí v Karlových Varech.

Firma pokračuje v tradici exkluzivní manufaktury Moser, kterou v roce 1857 založil v Karlových Varech rytec a obchodník Ludwig Moser. Dnes patří mezi přední české exportéry, a reprezentuje tak celosvětově českou sklářskou tradici.