Muž se zákazem řízení nechal auto na policejním parkovišti, hlídce pak lhal

  13:22
Na mimořádně drzého řidiče narazili policisté v Karlových Varech. Nejen že řídil, přestože to měl soudem zakázané, ale nerozpakoval se auto zaparkovat přímo na policejním parkovišti. Pozornosti policistů tak neušel.

Řidič zaparkoval na policejním parkovišti přímo pod značkou zákaz vjezdu. | foto: Policie ČR

Pětatřicetiletý muž si v pondělí potřeboval se svou spolucestující něco vyřídit v centru Karlových Varů a nechtěl platit za parkování. Svou kiu tak nechal stát ve vjezdu k policejnímu oddělení ve Vítězné ulici, přímo pod značkou zákaz vjezdu.

Fotogalerie

„Když se vrátili zpátky a chtěli odjet, zastavila je policejní hlídka. Policisté po řidiči požadovali doklady potřebné k provozu a řízení vozidla, které jim předložil, ovšem kromě řidičského průkazu. Tvrdil, že ho zapomněl doma,“ popsala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Policisté jeho lež záhy odhalili. Zjistili, že mu karlovarský okresní soud zakázal řízení až do března 2021. A prohřešků má muž podle policie na svědomí víc.

„Na vozidle měl technickou závadu, a sice prasklé čelní sklo. Dále policisté zjistili, že řidič nedávno řídil pod vlivem alkoholu, a to dokonce i po tom, co byl zastaven hlídkou,“ vypočetla Týřová.

Muži nyní za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až dvouleté vězení.

Autor: