Šofér trestaný za vraždu najížděl do pracovníků řídících provoz na silnici

  14:32
Z pokusu o těžké ublížení na zdraví a výtržnictví obvinili kriminalisté řidiče, který na Sokolovsku schválně najížděl autem na pracovníky řídící provoz na silnici. Jednoho z nich agresor zranil. Z místa sice ujel, ale nedaleko ho chytila policejní hlídka.

Událost se stala v pondělí krátce po poledni v obci Krásno. Při natáčení reklamy tam pořadatelé poblíž parkoviště u Krásenské rozhledny na chvíli zastavili provoz. Pětačtyřicetiletý řidič fordu k nim dojel ve směru od Krásna na Bečov.

„Po krátkém stání s vozidlem z kolony vyjel do protisměru a dojel až k pětačtyřicetiletému muži, který v reflexním oděvu zajišťoval uzavření a neprůjezdnost silnice pro veškerou dopravu. Když řidič dojel před muže stojícího v jízdní dráze jeho vozidla, tak se vysokou rychlostí rozjel proti němu a narazil do jeho dolních končetin,“ popsala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Pracovník po nárazu spadl horní polovinou těla na kapotu auta a pak uskočil mimo silnici. Řidič zastavil a oba muži se začali hádat.

Když útočník zjistil, že si zraněný telefonem volá lékařskou pomoc a policii, chtěl ujet. V tom se mu snažil zabránit čtyřiapadesátiletý kolega sraženého muže, který si stoupl před vůz.

„Řidič však při popojíždění opakovaně narážel vozidlem do jeho těla až do doby, než byl muž donucen odstoupit z jeho jízdní dráhy. Řidič poté z místa ujel. Po krátké chvíli ho ale policisté zastavili a zadrželi poblíž Bečova,“ uvedla Krejčí.

Útočník po výslechu putoval do policejní cely, kde čeká na rozhodnutí soudce o uvalení vazby. Sražený muž se svým zraněním vyhledal lékařské ošetření v nemocnici. Druhý z pracovníků neutrpěl žádné zranění.

„Obviněný muž byl v minulosti několikrát soudně trestán, mimo jiné byl odsouzen Krajským soudem v Plzni za vraždu. Nyní mu hrozí až dvanáct let vězení,“ doplnila k případu mluvčí.

Autor: