Rekonstrukce obchodního centra s dostavbou multikina uzavře hypermarket

  13:38
Kvůli pokračující rozsáhlé rekonstrukci a přestavbě karlovarského obchodního centra Varyáda bude několik týdnů uzavřený tamní hypermarket Albert. V provozu bude do začátku srpna a zákazníky po pauze opět přivítá v polovině září.

„Proměna Varyády odstartovala začátkem roku v zadní části centra. Hrubé stavební práce spočívající v přístavbě a vybudování nového bočního vchodu jsou už hotové, takže aktuálně začínáme s vnitřními prostorami,“ uvedl Martin Malý, ředitel marketingu a komunikace investora rekonstrukce, společnosti EPG Group.

Práce na celém projektu oficiálně začaly letos 24. ledna a s předpokládanými náklady 40 milionů eur jsou naplánované na 23 měsíců. Vedle rozšíření počtu obchodů ze současných sedmdesáti na více než sto je součástí prací i výstavba prvního multiplexu v Karlových Varech. „Věřím, že se multikino stane součástí karlovarského filmového festivalu,“ uvedla při slavnostním zahájení prací primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Šest chystaných kinosálů bude mít podle Davida Horáčka, generálního ředitele sítě multikin Premiere Cinemas, kapacitu 900 až 1000 míst. „Karlovy Vary jsou nyní posledním krajským městem, které ještě multikino nemá,“ řekl Horáček. Propojení nového multikina s karlovarským mezinárodním filmovým festivalem nevyloučila ani jeho mluvčí Uljana Donátová.

Jednání o možném propojením však přijdou na řadu až po dokončení celého projektu. Samotné obchodní centrum významně povyroste. Ke stávajícím 18 tisícům metrů čtverečních zastavěné plochy přibude dalších devět.

Vedle dostavby je naplánovaná i rekonstrukce stávajících prostor. „Dostanou například zcela novou dlažbu či osvětlení,“ naznačil Martin Nikodém, správce obchodního centra. Veškeré stavební práce přitom provoz nákupního centra nezastavily, výjimkou bude až nyní avizované uzavření Albertu.

Autor: