Ostrovští hasiči se budou stěhovat do nového

  9:54
Zřejmě už v příštím roce začne v Ostrově výstavba nové hasičské zbrojnice. Místní bojovníci s ohněm najdou nové útočiště v areálu v Jáchymovské ulici v těsném sousedství moderního sídla záchranky.

ilustrační snímek | foto: HZS Karlovarského kraje

Původně se tam měli stěhovat i státní a městští policisté, z tohoto záměru však město ustoupilo. Ochránci zákona a veřejného pořádku tak zůstanou v centru.

„Představu, jak by měla nová zbrojnice vypadat, jsme si ujasnili,“ konstatoval ostrovský starosta Jan Bureš. V současné době vznikají v jedné z ostrovských projekčních kanceláří konkrétní plány, od nichž se bude odvíjet i cena díla.

Otázkou podle starosty Bureše je, jestli se stavbu nové zbrojnice podaří v příštím roce i dokončit. „Stávající sídlo hasičů ale není ve špatném stavu, takže čas nás v tomto ohledu až tak netlačí,“ naznačil starosta.

Už dnes je ale jasný osud dosluhující zbrojnice. Podle Bureše ji čeká demolice. V areálu, který těsně sousedí s ostrovským zámkem, v němž sídlí městský úřad, s největší pravděpodobností vznikne nové parkoviště.

Stěhovat se budou i strážníci

Ačkoliv strážníci ostrovské městské policie nadále zůstanou v centru města, i je čeká stěhování. Z Kulturního domu, kde zatím sídlí, se přesunou do prostor vedle hlavní pošty, kde kdysi sídlil Sbor národní bezpečnosti. V současné době se podle velitele strážníků Ladislava Martínka hledají možnosti, jak stěhování zařídit co možná nejlevněji.

Současné prostory už podle Jana Bureše nejsou ideální. „Týká se to například šaten. Ty mají strážníci ve sklepě, kde čas od času vyteče splašková kanalizace. Uznáváme, že by si i kvůli tomu strážníci zasloužili lepší prostory. Ty vedle pošty jsou prázdné a přímo se nabízejí,“ konstatoval. Město tímto krokem navíc získá místnosti v kulturním domě, které chce dát k dispozici pro spolkovou činnost.