Při požáru stáje na Chebsku zemřel muž, koně před ohněm utekli

  12:02
V Zádubu u Mariánských Lázní na Chebsku vyhořelo bývalé zemědělské stavení, které dnes slouží pro ustájení koní a uskladnění různého materiálu. V plamenech zemřel člověk, koně před ohněm utekli.

Požár zemědělského stavení v Zádubu u Mariánských Lázní. (2. ledna 2019) | foto: HZS Karlovarského kraje

Hořet začalo ve středu odpoledne. „V době příjezdu hasičů na místo hořelo uvnitř haly, odkud uteklo dvanáct koní do okolního terénu. Jednoho koně hasiči vyvedli z haly ven, dalších pět ponechali v jejich boxech, kde zvířata nebyla ohrožena požárem ani jeho zplodinami,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Do půl hodiny od nahlášení měli hasiči požár pod kontrolou. Od majitelů objektu měli informaci, že by se měl uvnitř nacházet jeden člověk.

„Hasiči našli při průzkumu během likvidace požáru tělo muže, kterému už nebylo možné pomoci,“ konstatoval Kasal.

Fotogalerie

„Po uhašení požáru bylo v troskách nalezeno ohořelé lidské tělo neznámé totožnosti. Zřejmě se jednalo o muže, který ve skladu sena přebýval. V současné době probíhá vyšetřování kriminalistů. Ve věci byla nařízena soudní pitva,“ upřesnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Podle Martina Kasala bylo při zásahu nutné vynést větší množství uskladněných věcí a také najít v konstrukci haly všechna skrytá ohniska. Likvidace požáru se tak protáhla do půlnoci, ráno pak hasiči místo požáru ještě jednou zkontrolovali.

„Ještě během noci se podařilo najít a odchytit všechny koně, které si převzal majitel. Výši škody a příčinu požáru zjišťujeme,“ doplnil mluvčí.

Autor: