V Chebu hořela ubytovna. Objekt už dříve někdo dvakrát úmyslně zapálil

  10:52
K požáru ubytovny vyjížděli v noci chebští hasiči. Objekt, kde dříve bývalo kasino, vyhořel už potřetí. Ve dvou předchozích případech šlo o úmyslné zapálení.

Požár nahlásili hasičům svědci po jedenácté hodině v noci.

„Po příjezdu vycházel z jedné části budovy kouř. Ve chvíli, kdy jsme začali hasit, došlo k prudkému plamennému rozhoření, které zasáhlo prostory pod střechou celé jedné poloviny objektu. Zároveň jsme při průzkumu ostatních částí budovy našli další ohniska,“ popsal mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Velitel zásahu proto požádal o posily, a tak na místě zasahovalo celkem devět jednotek hasičů.

„Bylo nutné rozebrat část střešní konstrukce, požár se šířil pod střechou budovy. Ubytovna byla v době požáru zcela prázdná, událost je tak bez zranění. Tři hodiny od nahlášení byl požár pod kontrolou, až do ranních hodin místo požáru hlídala policie,“ uvedl Kasal.

Dopoledne se na místo vrátili hasiči na kontrolu. Vyšetřovatel požárů společně s policií na místě zjišťuje, proč v objektu začalo hořet. Neznámá zatím také zůstává výše škody.

Ve stejném objektu hořelo už potřetí. Poprvé to bylo v dubnu 2010, škoda se tehdy vyšplhala na dvacet milionů a příčinou bylo úmyslné zapálení. Podruhé vyjížděli hasiči ke stejné budově v únoru 2014, kdy oheň, taktéž založený úmyslně, způsobil čtyřmilionovou škodu.

Autor: