Obchodní dům v Mariánských Lázních vzplál od kontejneru, policie hledá svědky

  14:54
Požár v obchodním komplexu v Mariánských Lázních, který vzplál v noci 26. prosince, patrně způsobilo cizí zavinění. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení. Škoda se vyšplhala na 20 milionů korun.

Požár v obchodním komplexu v Mariánských Lázních, který vzplál v noci 26. prosince, patrně způsobilo cizí zavinění. Kriminalisté se tímto případem nadále zabývají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení. | foto: Foto HZSMAFRA

Současně policisté pátrají po totožnosti osoby nebo osob, které měly v pondělí 26. prosince, konkrétně mezi druhou a třetí hodinou ranní, iniciovat požár v plastovém kontejneru na papírový odpad. Ten stál u dveří do skladových prostor jedné z prodejen nacházejících se v zadní části obchodního komplexu.

Požár v obchodním komplexu v Mariánských Lázních, který vzplál v noci 26. prosince, patrně způsobilo cizí zavinění. Kriminalisté se tímto případem nadále zabývají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení.

„Právě od tohoto kontejneru mělo dojít k zahoření obchodního komplexu. Škoda na potravinách, zapáchajícím a zakouřeném oblečení nebo na jedné z prodejen byla odhadnuta na částku přibližně 20 milionů korun,“ uvedl mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva.

Doplnil, že se policie v souvislosti s tímto případem obrací na veřejnost, zda si někdo v inkriminovanou dobu poblíž obchodního komplexu nevšiml člověka či skupinky lidí, kteří se zde pohybovali a mohli iniciovat požár plastového kontejneru.

„Taktéž žádáme případné svědky této události, kteří v uvedenou dobu místem projížděli, aby volali na bezplatnou telefonní linku 158,“ poznamenal Kopřiva.

Jakékoliv informace k této události, které pomohou při vyšetřování, je možné sdělit policistům zároveň na kterémkoliv obvodním oddělení, dodal Kopřiva.