Výtržník řádil při toulce nočním Chebem. Vysklil výlohy, do aut mlátil tyčí

  10:46
Osm zaparkovaných osobních aut a skleněné výlohy dvou provozoven poškodil během několika hodin při své toulce nočním Chebem sedmadvacetiletý místní muž. Jeho ulicemi se procházel 4. června pozdě v noci a k řádění použil kameny, tyč i židli. Kvůli poškození cizí věci a výtržnictví ho nyní stíhají chebští kriminalisté.

Po řádění výtržníka v nočním Chebu zůstalo poškozených osm zaparkovaných automobilů. | foto: Policie ČR

Jako první vysklil výtržník po druhé hodině ranní výlohu knihkupectví. „Rozbitím skleněné výplně poškodil i několik vystavených knih,“ upřesnil policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Tím agresor ale zřejmě svoji frustraci dostatečně nevybil, a jak pokračoval městem, zaměřil se na zaparkovaná auta. „K jejich poškození použil například kameny, tyč, a také židli,“ vyjmenoval mluvčí.

Výsledek? Jeden zaparkovaný volkswagen to například odnesl zničenou skleněnou výplní zadních dveří, na kterých muž zanechal i škrábance. Dodávka Mercedes-Benz zůstala s poškozenými předními dveřmi a dalšímu volkswagenu zase rozbil čelní sklo. Podobné škody policisté evidují i na ostatních vozidlech. „Na závěr svého řádění ještě poničil skleněnou výlohu bývalé provozovny,“ doplnil Kopřiva.

Podle zjištění portálu iDNES.cz byl muž zřejmě opilý, policisté však tuto informaci nepotvrdili. Důvody, které ho k vybíjení vzteku na cizím majetku vedly, jim také neprozradil.

Ani v jednom případě z výloh a vozidel nic neukradl. Celkovou škodu vyšetřovatelé stanovili na 40 tisíc korun. „V případě prokázání viny hrozí muži až dva roky vězení,“ konstatoval mluvčí.

Opilec naházel dlažební kostky na 14 aut. Praštil muže, který ho chtěl zastavit

Podobný případ nedávno řešili také policisté v Karlových Varech. V noci na 24. května poškodil čtyřicetiletý muž dlažebními kostkami čelní i boční skla u čtrnácti zaparkovaných osobních automobilů na Mattoniho nábřeží.

Přitom zranil muže, který se mu v jeho řádění pokoušel zabránit. Napadený skončil v nemocnici. Policisté agresivního výtržníka zadrželi hned na místě a skončil ve vazbě. Hrozí mu až deset let vězení.

26. května 2024

Autor: