Podvodníci objednali mobily na dobírku, nezaplacené přístroje pak prodali

  15:18
Dva mladí muži z Karlových Varů se pokusili nepoctivým způsobem přijít k penězům. Policisté ale jejich trik odhalili a tak podvodníky čeká soudní řízení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanová pro iDNES.cz

Oba mladíci se na dráhu zločinu vydali už letos v dubnu. Společně vnikli do bytu v Ostrově odkud sebrali peníze, elektroniku a další věci za 16 tisíc korun. To jim ale nestačilo.

Naplánovali si, jak přijít k mnohem větším penězům. Prostřednictvím internetu si podle policie na dobírku objednali deset drahých mobilů.

„Jeden z obviněných pak využil svoji pracovní pozici u dodavatelské společnosti, která zajišťuje přepravu dobírkových balíků. Obě zásilky převzal k doručení, aniž by je načetl do systému,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová.

Balíky muž otevřel a mobilní telefony sebral, aniž by zaplatil dobírku. Oba pachatelé pak přístroje prodali a o peníze se rozdělili. Firmě tak způsobili škodu ve výši 330 tisíc korun.

I to ale zřejmě bylo málo. Jeden z nich se proto rozhodl akci zopakovat. Objednal si elektroniku za asi 120 tisíc korun, a opět na dobírku. Jenže k převzetí zboží už nedošlo. Škoda by se tak vyšplhala až na 450 tisíc korun.

Oběma mužům teď hrozí rok až pět let vězení. Jsou obvinění z krádeže, porušování domovní svobody a podvodu.

Autor: