Taxikář zachránil seniorům úspory, které měl odvézt podvodníkovi

  15:04
Zřejmě celoživotní úspory zachránil seniorům na Sokolovsku všímavý taxikář. Toho pro peníze poslal podvodník, který se po telefonu vydával za příbuzného penzistů. Vymyslel si, že hotovost nutně potřebuje na koupi bytu. Řidič ale místo převozu peněz zavolal na policii.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Začalo to telefonátem, který v úterý žena přijala. Volajícímu také nechtěně  napověděla jméno příbuzného, o kterém si myslela, že volá. Podvodníkovi pak už jen stačilo přisvědčit, že je to on.

„Neznámý muž řekl, že je ve velkém průšvihu a že by potřeboval půjčit peníze. Následně seniorku požádal o půjčku ve výši 700 tisíc,“ informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Během krátké doby muž volal ještě několikrát, vždy přidal ke své historce nějaké podrobnosti. Nakonec se mu podařilo seniory přesvědčit.

„Souhlasili, že požadované peníze pošlou. Neznámý muž však požadoval, aby peníze předali osobě, která pro ně přijede k jejich bydlišti. Jednalo se právě o taxikáře, který měl obálku s penězi vyzvednout a odvézt k předání,“ popsala mluvčí.

Taxikáři se převoz peněz nezdál, a tak zavolal policii

Senioři muži opravdu téměř celou požadovanou částku v obálce předali a navrch, podle požadavku volajícího, dali taxikáři za jeho služby dalších pět tisíc. Taxikář z místa s obálkou odjel. Celá situace mu ale byla podezřelá, a tak neváhal a obrátil se na policii.

„Svým duchapřítomným jednáním tak zachránil seniorům zřejmě jejich celoživotní úspory, které jim již byly vráceny,“ podotkla Böhmová.

Penzistům se později vše rozleželo v hlavě a začali mít podezření, že je něco špatně. Zavolali proto skutečnému příbuznému, o kterém se domnívali, že s ním předání peněz dohodli.

„Ve stejný den, kdy senioři předali muži obálku s penězi, volala na policii také rodina poškozených s tím, že nikdo z jejich rodiny o peníze nežádal a že se jedná o podvod. V tu dobu už měli naštěstí policisté obálku s penězi u sebe,“ dodala k případu mluvčí a doplnila, že po neznámém volajícím policisté pátrají.

Podle Kateřiny Böhmové se právě senioři stávají dost často obětí podvodníků, kteří se vydávají za někoho jiného. „Mají často velmi dobře vymyšlený plán a historky, kterými seniory přesvědčují o pravosti celé situace, a je jedno, jestli jde o telefonický hovor nebo stojí podvodník přímo za dveřmi,“ řekla.

Autor: