Patnáctiletý kluk si doma tiskl stokoruny, platil s nimi ve večerkách

  14:34
Falešné stokoruny si doma na svém počítači vyráběl patnáctiletý kluk z Karlovarska. S padělky platil v různých obchodech. Teď mu za to hrozí vězení.

Mladíkovi se dařilo platit padělky zhruba měsíc. Zkoušel to v nejrůznějších obchodech, většinou ale v prodejnách potravin a ve večerkách. Někteří prodejci později zjistili, že mají v tržbě falešné peníze, a tak zavolali policii.

Fotogalerie

„Nyní se podařilo případ objasnit. V úterý jsme na základě předchozího souhlasu státního zástupce zadrželi mladistvého, který má mít padělání bankovek na svědomí,“ informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Kriminalisté zjistili, že hoch v lednu doma na svém počítači a tiskárně vyrobil nejméně dvě desítky padělaných bankovek. Podle specialistů ale nebyly nijak zvlášť zdařilé.

Není také vyloučeno, že by některé z padělaných bankovek mohly být ještě v oběhu.

„Při bližším pozorování je zřejmé, že se jedná o padělky, neboť bankovky v hodnotě 100 Kč sériových čísel H72279113 a H48417649 nebyly opatřeny žádnými ochrannými prvky. Jednalo se pouze o vytisknuté kopie těchto dvou bankovek,“ uvedla mluvčí.

„V úterý jsme také provedli domovní prohlídku, při které jsme zajistili výpočetní techniku použitou při výrobě a také část nepovedených padělků. Ještě téhož dne policejní komisař zahájil trestní stíhání mladistvého a obvinil jej z padělání a pozměnění peněz,“ řekla Krejčí.

Mladíkovi nyní hrozí až čtyřleté vězení.

Autor: