VIDEO: Podvodníci měnili falešné dolary, trhovci jednoho z nich chytili

  12:30
Dvojice cizinců udávala na tržnici v Chebu padělané dolary. Napoprvé se jim to povedlo, podruhé je ale jeden z trhovců odhalil a zavolal policii. Jednoho podvodníka chytili sami stánkaři, po druhém policie pátrá.

Podvodníci přijeli na chebskou tržnici poprvé 10. listopadu.

„Pětačtyřicetiletý cizinec společně s dalším mužem požádali místní trhovkyni o směnu amerických dolarů za české koruny. Dohodli se na kurzu a poté ženě předali 40 kusů padělaných bankovek v nominální hodnotě 50 dolarů, celkem tedy dva tisíce, přičemž za tyto bankovky obdrželi částku přes 40 tisíc korun,“ popsala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Jelikož byli cizinci úspěšní, chtěli podvod o čtyři dny později zopakovat. Vybrali si jiný stánek s jinou prodavačkou a scénář zopakovali s tím rozdílem, že tentokrát s sebou měli i padělané stodolarovky.

„Opět požádali o směnu dvou tisíc dolarů. S ohledem na to, že žena nebyla příliš zběhlá ve směňování peněz, zavolala si na pomoc vedlejšího trhovce. Ten si převzal americké dolary, po prohlídce však usoudil, že jsou padělané a zavolal policii,“ uvedla mluvčí.

Jednoho podvodníka chytili stánkaři, druhý je na útěku

Oba podvodníci se dali na útěk, jednoho z nich se ale podařilo trhovcům zastavit. „Druhý pachatel z místa odjel dodávkovým vozidlem značky Mercedes Sprinter modré barvy, registrační značky 5U3 4949,“ řekla Krejčí.

Mezitím se stánkařka, která mužům dříve naletěla, ozvala policii a předala jim falešné bankovky.

Cizince nyní kriminalisté obvinili z padělání a pozměnění peněz a soudce ho rovnou poslal do vazební věznice. U soudu mu hrozí až osmileté vězení.

„Po jeho komplici a po vozidle kriminalisté nadále usilovně pátrají,“ doplnila mluvčí.

Autor: