Z Varů se stane velké staveniště, řidiče omezí opravy městských ulic

  11:40
Moskevská, Západní, Petřín nebo Koptův most. Po skončení velikonočních svátků startují v Karlových Varech celoplošné opravy komunikací. I když půjde o relativně krátké akce, jejichž realizace by většinou neměla být delší než dva týdny, bude to pro dopravu v lázeňské metropoli znamenat pořádnou zátěž.

Dopravu v Karlových Varech už nyní komplikuje uzavřený Doubský most. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Navíc v době, kdy je už tak dost zahuštěná kvůli pokračující uzavírce mostu v Doubí.

„Rozhodli jsme se posunout začátek těchto oprav až po Velikonocích. Právě proto, aby dopady na dopravu ve městě byly co nejmenší,“ konstatoval náměstek primátorky města Petr Bursík.

Pracovat se bude postupně. Vzhledem k tomu, že se budou opravovat i souběžné komunikace, to ani jinak nejde. A tak například práce na Západní ulici začnou až v okamžiku, kdy dělníci opustí Moskevskou.

„Na Moskevské se navíc vedle povrchu ulice budou opravovat i zpomalovací retardéry. Cílem těchto úpravy je prodloužit jejich životnost,“ naznačil náměstek Bursík.

Vedení města nepředpokládá, že by se kvůli stavebním pracím zcela zastavil na opravovaných ulicích provoz, určitá omezení v dopravě ovšem přinesou. Vedle už zmiňovaných ulic se dají problémy očekávat například i na křížení ulic Jáchymovská a Sedlecká, která je rovněž v plánu rekonstrukcí.

Opravy karlovarských ulic

  • Část Moskevské ul.
    v úseku u soudu, termín: 23. 4. až konec května
  • Západní ulice v úseku mezi Chebským mostem a křižovatkou s ulicí Dr. Engla, termín: začne v květnu 
  • Výstavba chodníku z Růžového Vrchu do Sedlece, 
    termín do července
  • Na tuto stavbu naváže oprava vozovky Sedlecké ulice od křižovatky s Krušnohorskou ke křižovatce s ulicí Jáchymovskou, termín do 31. 5. 2019
  • Zahájena byla postupná obnova vodorovného dopravního značení, tedy zejména středových a vodících čar, přechodů pro chodce a značení na autobusových zastávkách

„Nechystáme speciální opatření ohledně těchto akcí a dodržování dopravních omezení s nimi souvisejících,“ řekl Marcel Vlasák, velitel karlovarské městské policie.

To ovšem neznamená, že by strážníci byli nečinní. „Samozřejmě budou aktuálně reagovat na vzniklou situaci, případně budou řešit podněty od obyvatel z okolí staveb,“ ubezpečil Vlasák.

Vedle plošných oprav čekají ulice ale také opravy výtluků. „Na ulice bez nich se mohou těšit motoristé v Krušnohorské ulici nebo v městské čtvrti Hůrky, kde se bude pracovat v ulici Kpt. Malkovského,“ konstatoval mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Místem, kde ovšem provoz zcela uzavřený bude, je Koptův most. Přemostění Teplé u Ostrovského mostu čeká, podobně jako Doubský most, demolice a výstavba nové mostní konstrukce.

„Podle projektové dokumentace pro provedení stavby byl stanoven rozpočet nového mostu na 8,5 milionu korun a rozpočtové opatření je celkem na devět milionů,“ konstatoval náměstek Bursík.

Původní odhady nákladů se přitom podle něj pohybovaly kolem šesti milionů.

Řidiče v Karlových Varech čekají omezení v ulicích Moskevská (modrá značka) i Západní (červená značka).

Řidiče v Karlových Varech čekají omezení v ulicích Moskevská (modrá značka) i Západní (červená značka).