iDNES.cz

Řidič nadýchal přes pět promile, s hlídkou komunikoval a zvládl se i podepsat

  12:34
Těžko uvěřitelných 5,37 promile alkoholu nadýchal devětatřicetiletý muž z Karlovarska v neděli 9. června při běžné silniční kontrole v Sokolově. Policejní hlídka ho v osobním automobilu značky Mazda zastavila krátce po 20. hodině poblíž nájezdu na dálnici D6 v oblasti sokolovské Staré Ovčárny.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMAFRA

Hodnota 5,37 promile byla nejvyšší v rámci opakovaného měření při orientační dechové zkoušce. „Vzhledem k tomu policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz,“ konstatoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Podle zjištění iDNES.cz byl řidič i přes vysokou hladinu alkoholu v dechu schopen v rámci možností s policisty normálně komunikovat a dokonce mu nedělalo problém ani podepsat protokol o provedení dechové zkoušky.

Aby policisté řidiči zabránili v další jízdě, nechali jeho vozidlo odtáhnout. Případem už se pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky začal zabývat dopravní inspektorát. „V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uvedl Kopřiva.

Opilý muž se proháněl na babetě bez řidičáku, nadýchal 5,6 promile

Hodnoty přes pět promile alkoholu v dechu jsou zcela výjimečné, ale občas se s nimi policisté setkávají. V Karlovarském kraji například v minulosti řešili případ opilého řidiče, kterého na babetě zastavili ve Františkových Lázních.

Při dechové zkoušce nadýchal 5,56 promile alkoholu a navíc se ukázalo, že měl tou dobou platný zákaz řízení.

Autor:
zpět na článek