Vyjednávání o platech v nemocnici skončilo, přidávat se bude individuálně

  10:00
Od října trvající kolektivní vyjednávání odborářských organizací s vedením Karlovarské krajské nemocnice o platech na letošek skončilo. K dohodě s vedením nakonec došlo, přidávat se však bude individuálně, nikoliv plošně.

Nemocnice Karlovy Vary. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„S karlovarskými odborářskými kolegy jsme se shodli v návrhu a žádali vedení krajské nemocnice o plošné přidání, nikoliv o procentuální, protože v našich pracovních týmech byly a jsou nízkopříjmové skupiny, bez kterých nemůžeme jako celek fungovat,“ uvedla Zdeňka Semotánová, členka odborů a vrchní sestra chirurgického oddělení chebské nemocnice.

Vedení Karlovarské krajské nemocnice se s odboráři dohodlo na navýšení mezd u středního zdravotnického personálu a lékařů podle předloženého návrhu odborových svazů od 1. února. Navíc dojde také na dorovnání mezd nastupujícím mladým lékařům v kategoriích L1 a L2 a zároveň sestrám s delší praxí k úrovni státních tabulek. Zvýšil se i příspěvek na penzijní připojištění.

Podle mluvčí krajské nemocnice Markéty Singerové trvalo kolektivní vyjednávání poměrně dlouho vzhledem k tomu, že partnerem vedení bylo pět odborových organizací. A nejen kvůli tomu.

„Vzhledem k tomu, že se zvyšování mezd šilo takříkajíc na míru podle jednotlivých oddělení a zaměstnanců, bylo to docela pracné. Ale plošné navýšení pro celou nemocnici by neodpovídalo dané situaci,“ dodala Singerová.

Autor: