Hasiči s tanky už odklidili všechny vykolejené vagony s vápencem

  13:08,  aktualizováno  18:00
Celou noc pod umělým osvětlením likvidovali hasiči vykolejené vagony s mletým vápencem u Mariánských Lázní. Do práce nasadili těžkou techniku a pro středeční směnu na kolejích zůstaly poslední dva vozy. Ty se jim podařilo odklidit až ve středu odpoledne. Nyní může začít prohlídka tratě, má zjistit, jestli lze začít s opravou poškozených kolejí a trakce.

V noci se podařilo sacím bagrem, který na místo nehody dorazil ze základny v Hlučíně, odsát převážený materiál z několika vagonů. Jeden z nich pak jeřáb ráno vrátil na koleje.

Fotogalerie

„Nyní zbývá jeřábem odstranit poslední dva vagony. Na místě zůstávají i oba vyprošťovací tanky ze záchranného útvaru, budou stahovat sundané vagony dál od náspu, aby mohla začít prohlídka poškození kolejiště,“ uvedl dopoledne mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal.

Na místě nehody hasiči nasadili tři vyprošťovací tanky, nasazen byl i jeřáb schopný zvedat velmi těžká břemena.

Jakmile se podaří odstranit všechny trosky z kolejí a náspu, nastoupí geodet, který musí určit, zda je stabilní podloží stabilní a může se začít s opravou kolejí.

Termín, kdy bude na frekventované železniční trati č. 170 z Chebu do Plzně obnoven provoz, zatím není znám.

Příčina nehody, ke které došlo v neděli večer, se vyšetřuje. Mluví se o překročení povolené rychlosti v úseku, kde se na trati pracovalo.

Autor: