Při srážce vozů v serpentinách u Karlových Varů zemřeli otec se synem

  15:02,  aktualizováno  24. srpna 12:56
Vážná dopravní nehoda se v pondělí odpoledne stala na hlavním tahu I/6 z Karlových Varů na Prahu. Dva osobní vozy se střetly v serpentinách v klesání od golfového hřiště ke střelnici. Při nehodě zemřel osmačtyřicetiletý muž a jeho čtrnáctiletý syn.

Dopravní nehoda na hlavním silničním tahu z Karlových Varů na Prahu. (23. srpna 2021) | foto: HZS Karlovarského krajeMAFRA

Informaci o dvou mrtvých potvrdil mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes. 

„Na místo jsme vyslali tři posádky včetně lékaře a aktivovali jsme leteckou záchrannou službu. Ta ale byla po příjezdu na místo odvolána, vážně zraněným už bohužel nebylo pomoci,“ uvedl v pondělí Hes.

Později odpoledne pak doplnil, že při nehodě zemřel zhruba padesátiletý muž a dítě. Další dva lidé byli s lehčími až středně těžkými zraněními převezeni do karlovarské nemocnice.

Místo nehody bylo zcela uzavřeno, podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy byly neprůjezdné několik hodin.

Policie nehodu vyšetřuje, podle všeho při ní sehrálo roli deštivé počasí.

„Osmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla značky Citroën, jedoucí ve směru na Karlovy Vary, zřejmě při projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokrému stavu pozemní komunikace a dostal s vozidlem smyk. Následně vjel do protisměru a bokem narazil do přední části právě projíždějícího vozidla značky Škoda,“ popsal v úterý nehodu policejní mluvčí.

Objízdná trasa pro osobní a autobusovou dopravu vedla přes ulici Pražská. Pro nákladní dopravu objízdná trasa určena nebyla.

Autor: