Auto s osmdesátníky vrazilo do vozu silničářů, uklízeli po jiné nehodě

  14:44
Starší řidič narazil v pondělí večer na přivaděči mezi sjezdem z dálnice D5 u Ejpovic a Plzní do auta silničářů, které uklízelo následky srážky dvou jiných osobních vozidel. Při kolizi se vážně zranil šofér, v nemocnici skončila i jeho spolujezdkyně.

Nehoda u dálnice D5 nedaleko Plzně. Řidič staršího vozidla přehlédl vůz silničářů a narazil do něj. | foto: HZS Plzeňského kraje

Policisté a hasiči nejprve vyjížděli za nájezd od Kyšic k první dopravní nehodě kolem šesté hodiny večer. Řidič Škoda Octavia tam nedodržel bezpečnou vzdálenost za autem značky Honda, které jelo před ním, a narazil do něj. 

Při kolizi se nikomu nic nestalo. Oba řidiči měli dechové zkoušky negativní a nehodu vyřešili na místě sepsáním na euroformulář. 

Hasiči zajistili místo kolize, hrubý úklid silnice a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. K finálnímu úklidu byli povoláni pracovníci správy a údržby silnic. 

A zatímco silničáři uklízeli, narazila zezadu do jejich auta Škoda Fabia. Za volantem seděl dvaaosmdesátiletý řidič.

„Při nehodě se zranil řidič i jeho o dva roky mladší spolujezdkyně,“ upozornila policejní mluvčí Michaela Raindlová. Záchranáři je přepravili do nemocnice. 

Proč šofér fabie narazil do auta silničářů, které mělo rozsvícené majáky, policisté zatím nevědí a příčinou nehody se nadále zabývají. Kvůli zranění nebylo možné řidiče podrobit dechové zkoušce, policisté proto nařídili odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Autor: