Jednadevadesátiletý řidič bez papírů si spletl pedály a boural v sousední zahradě

  12:06
Nehodu z kategorie kuriózních má na svědomí jednadevadesátiletý muž, který havaroval při výjezdu z garáže. Jeho krátká cesta skončila ve stromě na sousední zahradě poté, co projel betonovým plotem. Jak vyšlo později najevo, za volant neměl vůbec usedat, protože neměl k řízení potřebný doklad.

Seniorova jízda autem skončila ve stromě na sousední zahradě. | foto: PČR, HZS

Nehoda se stala ve čtvrtek 22. února po půl jedenácté dopoledne v Jasmínové ulici v Karlových Varech. „Jednadevadesátiletý řidič osobního automobilu značky Škoda si při výjezdu z garáže zřejmě spletl brzdový pedál s plynovým a přejel silnici. Poté vjel do protisměru a na chodník, kde narazil do betonového plotu,“ uvedl mluvčí krajské policie Jan Bílek.

Auto se seniorem za volantem prorazilo plot a sjelo do zahrady, kde přední částí vozidla narazilo do stromu. O ten se značně zdemolované zastavilo. V automobilu zůstal řidič, který nedokázal sám vystoupit. Přivolaní hasiči muže z vozu vyprostili a předali záchranné službě.

„Policisté na místě zjistili, že jednadevadesátiletý řidič osobního automobilu předložil lékařský posudek platný jen do září loňského roku. Ten je přitom potřebný pro uznání způsobilosti k řízení motorových vozidel, tedy k získání řidičského oprávnění,“ konstatoval policejní mluvčí.

Orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu měl senior negativní, s lehkým zraněním ho záchranná služba převezla do nemocnice. „Způsobená škoda byla odhadnuta asi na 115 tisíc korun. Přestupkové jednání policisté předali správnímu orgánu k dalšímu projednání,“ dodal mluvčí policie.