Muž chtěl řešit nesrovnalosti na účtu, na policii přijel autem opilý

  10:10
Problémy se zákonem si přivodil muž, který objevil nesrovnalosti na svém bankovním účtu. Hned sedl do auta a vyrazil za policisty, ti však brzy zjistili, že za nimi přijel opilý.

Dvaapadesátiletý muž z jedné menší obce na Sokolovsku popíjel alkohol na své zahrádce a večer se rozhodl, že si zkontroluje bankovní účet. Zjištěné nesrovnalosti měl potřebu řešit okamžitě, a tak sedl do své škodovky a krátce před půlnocí se vydal na policejní služebnu.

„Po příjezdu zaparkoval automobil na místě vyhrazeném pro služební vozy policie a podle instrukcí na lince 158, kam volal, vyčkal na sloužící policisty, kteří byli právě v terénu,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Když policisté dorazili, muž jim hned začal vyprávět, že mu na účtu chybějí peníze a že je to nutné hned řešit. Policisté si okamžitě všimli, že je z něj cítit alkohol, a upozornili ho, že v takovém stavu přijel autem. Muž to bagatelizoval a trval na řešení svého problému.

„Hlídka tedy muže vyzvala, aby se podrobil dechové zkoušce. S tím souhlasil a také přiznal, že alkohol pil. Test pak ukázal 1,3 promile,“ uvedl mluvčí.

Muž pak putoval na odběr krve a nyní je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za které mu hrozí až rok vězení. 

Autor: