Muž v hádce pokousal bývalou partnerku, nechtěla s ním řešit problémy

  12:36
Ašští policisté vyšetřují případ muže, který při hádce pokousal bývalou partnerku. Předtím ji i několikrát uhodil. V bytě, kam chodil za svým synem, ženu překvapil uprostřed noci a chtěl s ní řešit problémy.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Incident se odehrál minulou sobotu krátce po půlnoci. Jednatřicetiletý muž ke své o šest let mladší expřítelkyni chodil pravidelně navštěvovat pětiletého syna. Tentokrát ale přišel neohlášen a podle výpovědi bývalé družky z něj byl cítit alkohol.

Expartneři řeší dlouhodobé spory od lednového rozchodu. Na návštěvách otce a syna se vždy domlouvají. I den před událostí už muž za synem kolem poledne byl, přesně jak se na tom oba rodiče dohodli. Jenže pak se nejspíš posilnil alkoholem a uprostřed noci se rozhodl, že chce se svou bývalou partnerkou řešit problémy.

„Bez předchozí domluvy přišel k bytu a začal bouchat na vstupní dveře. Po chvíli do bytu bez souhlasu bývalé přítelkyně vstoupil a několik minut tam setrval, i přesto že ho žena několikrát vyzvala, aby odešel,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Muž, který dříve v bytě bydlel, věděl, že dveře nejsou zcela v pořádku, a tak se do nich silněji opřel, až povolily. Po hádce se na partnerku vrhl, dal jí několik facek, a když se bránila, kousl ji do ruky.

„Pak z bytu utekl. Žena celou věc okamžitě oznámila policii. Lékařské ošetření po napadení nevyhledala,“ uvedl mluvčí.

Za porušování domovní svobody nyní hrozí útočníkovi až tři roky vězení.

Autor: