iDNES.cz

Dokumentarista natáčel se známými sportovci tipy na adrenalinové zážitky

  16:22
Kameraman a dokumentarista Martin Vrbický stojí za novým cestopisným pořadem Českem nejen za sportem. Rodák z Karlových Varů žije už druhým rokem na Božím Daru a Krušné hory také v prvním díle osmidílného pořadu divákům představí, mimo jiné ze sedel horských kol.

Martin Vrbický, kameraman a dokumentarista, připravil nový cestopisný pořad Českem nejen za sportem. | foto: archiv Fullface Productions

Na nich se budou projíždět snowboardistka Eva Samková a bývalý skikrosový mistr světa Tomáš Kraus. Divákům ukážou třeba i slavné krušnohorské doly, zavítají do Lokte, aby si sjeli lodí nejkrásnější úsek Ohře a vyzkoušejí si, jak se leze ve Svatošských skalách a zdali to zvládne i lezecký začátečník.

Snowboarding na Aljašce, lyžování v Japonsku, horská kola v Kanadě nebo v Maroku. To je jen několik z mnoha témat, kterým se Martin Vrbický v posledních deseti letech ve svých sportovních videích věnoval. Většinou za kamerou, stále více projektů v posledních letech už ale také režíroval včetně cestopisu, který na obrazovkách České televize odstartuje 21. dubna právě v Karlovarském kraji.

„V každém z jeho osmi dílů navštívíme jednu zajímavou oblast Čech a Moravy a ukážeme, jak se dá aktivně trávit volný čas. O tom, že bude sport a outdoorová zábava hrát v pořadu hodně důležitou roli svědčí právě dvojice jeho průvodců, tedy Eva s Tomášem,“ vysvětluje Martin Vrbický.

Při dramaturgii pořadu se soustředil primárně na věkovou skupinu 25 až 40 let. Divákům budou s tipy na adrenalinové zážitky pomáhat také odborníci. Hned v prvním díle z Karlovarska třeba instruktor horolezectví nebo horský záchranář, který poradí s letní turistickou výbavou.

„Nevěnujeme se ale jen sportu, diváci s námi navštíví celou řadu dalších zajímavých a pokud možno neokoukaných míst včetně originálních restaurací nebo muzeí. Celkově jsme se snažili o pozitivně laděnou oddechovku, která bude lidi motivovat vyrazit ven. Za zajímavými zážitky navíc není vůbec třeba jezdit na druhý konec světa, dají se objevit i tady u nás,“ dodává režisér. 

Že jsou například krušnohorské traily výjimečné doslova celosvětově, ukáže Martin Vrbický i ve svém dalším pořadu. Tentokrát jde o čistě sportovní projekt zaměřený výhradně na horská kola. Pořad je rovněž osmidílný a jmenuje se Po trailech přes hory.

„I tady jsme navštívili hned v prvním díle Karlovarsko, konkrétně Plešivec a jeho okolí,“ upřesňuje Martin Vrbický.

zpět na článek