Letní kino ve Varech najde nové využití, lákadlem bude klub pod jevištěm

  17:04
Zřejmě už v květnu se definitivně rozhodne o budoucnosti areálu letního kina v Karlových Varech. Vedení města se totiž chystá na další schůzku s iniciátory projektu dalšího využití scény pod otevřeným nebem.

Magistrátem města pořádaná veřejná inspekce technického stavu karlovarského letního kina za účasti kompletní rady města, novinářů a příznivců zachování letního kina. Celkový pohled na areál. (27. března 2019) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Pokud se podaří uzavřít dohodu, je radnice připravena finančně projektu pomoct. Vypadá to nadějně,“ uvedla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

„Asi už bych nemluvila přímo o letním kině, ale spíš o letní scéně,“ konstatovala primátorka s odkazem na to, že kino už zřejmě nikdy nebude nosnou aktivitou areálu. Tou by se podle záměru iniciátorů obnovy scény měl stát znovuvzkříšený klub pod jevištěm.

Obnovení klubu je podle Tomáše Procházky, jednoho z iniciátorů obrody areálu, základním předpokladem pro jeho fungování. „Je to důležitá součást našeho plánu. Nechceme zde ale udělat klasickou diskotéku, ale spíš multifunkční prostor pro klubové produkce nejrůznějšího druhu,“ přiblížil záměr.

Rekonstrukce prostor pod pódiem by podle odhadů měla stát přibližně pět milionů korun. „Hledáme podmínky tak, aby město s rekonstrukcí pomohlo,“ řekla primátorka. Radnice ale bude mít několik podmínek.

Fotogalerie

Představa města je taková, že by za provozovatelem šla veškerá produkce v areálu stejně jako jeho provoz. „Až budeme mít soupis nutných investic, jsme připraveni je zaplatit,“ naznačil už dříve náměstek primátorky Petr Bursík.

Alespoň částečně chce ale město investici zpět. I když dá areál do nájmu za symbolickou částku, po dvou až třech letech, pokud se projekt ukáže jako životaschopný, zvažuje radnice možnost, že by vedle toho provozovatel splatil část poskytnutých peněz. Jak velkou, Bursík nespecifikoval.

Prohlídka letního kina s vedením města