iDNES.cz

Bazén Thermalu je zavřený, znovu se otevře po dokončení saunového centra

  14:00
Venkovní bazén karlovarského Lázeňského hotelu Thermal je zavřený. Do konce února mají být hotové veškeré stavební práce v areálu bazénového centra. Dobu jeho zavření hotel využije k stavebnímu propojení hotové části s novými, tedy se saunami a gastroprovozem.

Bazén hotelu Thermal je mimo provoz, pokračují stavební úpravy celého bazénového komplexu. (10. ledna 2022) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Dobu, kdy bude bazénové centrum uzavřené, využije stavební firma také k odstranění zjištěných vad a nedostatků z doby zkušebního provozu,“ uvedl Vladimír Novák, ředitel hotelu Thermal. 

Bazén je uzavřený v době, kdy je v Karlových Varech minimum návštěvníků. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom měli otevřeno, ale bohužel to nejde,“ podotkl ředitel. Předpokládá, že i přes skluz, do kterého se stavební firma dostala, se celý bazénový komplex podaří zprovoznit v březnu.

Samotný hotel ale zůstává nadále otevřený. „Samozřejmě každý týden, ne-li den sledujeme vývoj zájmu. Poptávka zatím je, věřím, že to tak vydrží. Lidé si ale pobyty rezervují na poslední chvíli,“ konstatoval Novák.

Hotel podle něj aktuálně cílí na aktivní českou klientelu. „Hlavně na lyžaře. Dostat se z Karlových Varů na sjezdovky nebo běžecké trasy je otázka půl hodiny. Doufáme, že nám čeští turisté zachovají přízeň,“ řekl ředitel. 

Návštěvníci hotelu nepřijdou o žádnou ze služeb, které nabízí. „Vnitřní wellness běží, balneoprovoz také. V něm si mohou dopřát koupel ve vřídelní vodě,“ přidal ředitel pár hotelových lákadel.

Co nevidět také zmizí lešení na hotelové věži. Její rekonstrukce se totiž definitivně blíží ke svému konci. „Za pár týdnů bude lešení pryč,“ řekl Novák. Dobu, kdy je v Karlových Varech minimum turistů, ale i v samotném hotelu využívají pro doladění detailů spojených s rekonstrukcí.

Venkovní vyhřívaný bazén byl pro veřejnost otevřen loni v srpnu, byť s některými nedostatky. Zároveň pokračovala rekonstrukce přilehlého komplexu na moderní saunové centrum. I když se původně čekalo, že bude stavba dokončena ještě do konce loňského roku, nakonec se práce protáhnou i do prvních měsíců letošního roku.

22. srpna 2021

zpět na článek