Stavba lávky v Chebu jde podle plánu, město má ale potíže s dokumentací

  17:06
V Chebu pokračuje stavba lávky přes areál nádraží na Švédský vrch. Podle chebského místostarosty Ladislava Hrubého stavební práce jedou podle harmonogramu, menší problémy ale město registruje v dokumentační části projektu.

Stavba lávky pro pěší na Švédský vrch přes kolejiště nádraží v Chebu. | foto: Martin Stolař, MAFRA

„Zhotovitel nám namísto celé realizační dokumentace dodal jen část. Jsme ale domluveni, že do konce dubna od něj budeme mít k dispozici kompletní dokumentaci na celou stavbu,“ uvedl Hrubý s tím, že město podrobné plány využije například pro stanovení očekávaných výluk a předběžné částky, kterou bude muset za přerušení dopravy platit.

„Výluky v železniční dopravě se nám zatím daří držet v rozumných mezích, a to i díky zhotoviteli. Pokud jsou mé informace správné, město platilo výluky pouze za měsíc listopad, což je rozhodně méně, než jsme předpokládali,“ doplnil Hrubý.

Se stavbou lávky za přibližně 120 milionů korun začala radnice po dlouhých přípravách loni v listopadu.

Městu se podařilo ze Státního fondu dopravní infrastruktury získat dotaci ve výši přes 80 milionů korun, zbytek bude muset doplatit z vlastního. Kromě ceny za samotnou stavbu bude muset sáhnout do kapsy pro další miliony korun za výluky po dobu stavby. 

Nová lávka má především usnadnit život lidem z městských částí Maškov a Švédský vrch, kteří po jejím dokončení budou mít lepší pěší i cyklistické spojení s centrem města. 

Zčásti zavěšená lávka má měřit celkem 396 metrů, široká bude tři metry. Most má být na rozdíl od toho původního bezbariérový. V noci bude osvětlený LED pruhem pod madlem. Stará lávka byla kvůli špatnému technickému stavu uzavřena v srpnu 2016.