Cyklista u Jáchymova nezvládl prudký kopec, úrazů na kolech v horách přibývá

  15:18,  aktualizováno  15:18
Letní sezona se teprve rozjíždí, přesto už záchranáři Horské služby Krušné hory zasahovali zhruba u desítky zraněných cyklistů. Zatím naposledy to bylo v úterý večer mezi Mariánskou a zaniklou osadou Popov u Jáchymova, kde devětadvacetiletý muž nezvládl sjezd z prudkého kopce. Na pomoc se mu vedle horských záchranářů sjeli i zdravotníci a hasiči.

Na pomoc zraněnému cyklistovi se k Jáchymovu sjely skoro všechny složky IZS. | foto: Horská služba Krušné hory

„Cyklista přepadl přes řídítka. Utrpěl otřes mozku, chvíli byl i v bezvědomí,“ popsal mužova zranění Radek Hes, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje.

Vzhledem k tomu, že spadl v těžko přístupném terénu, postarali se o transport k sanitce hasiči. „Muž totiž havaroval asi 300 metrů od místa, kam byla schopná zajet sanita,“ vysvětlil Patrik Žižka, mluvčí krajských hasičů. Po ošetření zdravotníci převezli zraněného na Emergency karlovarské nemocnice.

Pobyt na horách má být radost, ne starost, říká náčelník horské služby

Podle Miroslava Račka, náčelníka Horské služby Krušné hory, to nebyl první případ, u kterého zasahovali. „Doposud podobných událostí evidujeme asi deset,“ potvrdil. Zatím ovšem nejsou v provozu velké bikeparky v regionu.

„Počítáme s tím, že až na Klínovci či na Plešivci spustí traily, bude podobných případů přibývat,“ naznačil Račko s tím, že nadcházející prodloužený víkend zřejmě přiláká do hor cyklistů podstatně víc.

Autor: