Kraj na hospicovou péči nezapomněl, pro její poskytovatele má tři miliony

  11:00
Částku tři miliony korun má šanci získat pět žadatelů z Karlovarského kraje na domácí hospicovou péči. Jejich žádosti už prošly radou, poslední slovo budou mít ještě zastupitelé. Pro rok 2023 byla z rozpočtu kraje na podporu domácí hospicové péče vyčleněna částka 3,4 milionu korun.

Chebská půjčovna kompenzačních pomůcek slouží klientům hospice svatého Jiří a za malý poplatek i veřejnosti. | foto: Martin Stolař, MAFRA

„Podpora domácí hospicové péče je nesmírně důležitá. Díky této službě mohou lidé strávit poslední chvíle svého života v prostředí svého domova, tam kde se cítí bezpečně a kde jsou obklopeni svými nejbližšími,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Vyškolený personál podle něj zároveň pomáhá pacientům zajistit co nejvyšší možnou míru kvality života, tišit jejich bolesti a zmírňovat další průvodní jevy onemocnění.

„Vzhledem k vyčleněné částce 3,4 milionu korun na podporu hospicové péče jsem rád, že budeme moci podpořit všech pět předložených žádostí v celkové výši tři miliony korun. Poslední slovo však mají ještě krajští zastupitelé, kteří budou návrh rady na rozdělení příspěvků schvalovat,“ konstatoval hejtman.

Kraj domácí hospicovou péči podporuje už od roku 2017. Peníze lze využít jak na financování provozních a mzdových nákladů vynakládaných na činnost domácí hospicové péče, tak na výdaje, jež žadatel nemůže finančně zajistit z běžných provozních prostředků.

Autor: