Zloději ve vagonu počítali ukradené statisíce, vlakvedoucí zavolal policii

  15:40
Náhoda pomohla muži z Karlovarska, jehož dům v noci vykradli zloději a odnesli si 300 tisíc korun. Pachatelé se totiž vraceli domů vlakem a dlouhou cestu si krátili přepočítáváním peněz. Jejich nezvyklého chování si všiml vlakvedoucí a zavolal policii.

Čtyřiatřicetiletá žena a její o dva roky starší komplic, oba z Klášterce nad Ohří, se vydali krást do rodinného domu v malé obci na Karlovarsku v neděli v noci. Majitel, který v tu dobu spal, měl sice zamčené dveře, ale nechal si otevřené okno. A právě toho zloději využili, k oknu si přistavili žebřík a vlezli do domu.

„Po prohledání místností odcizili téměř 300 tisíc korun a posléze společně z místa odešli,“ uvedla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Při krádeži si lapkové zřejmě počínali velice tiše, neboť majitele nevzbudili. Na krádež přišel až ráno, kdy ho překvapila otevřená skříň, ve které měl schované úspory, a také žebřík přistavený k oknu. Hned proto zavolal na policii.

Policisté ale dostali ještě další podnět, a to od všímavého vlakvedoucího. „Ten si ve voze všiml podezřelé dvojice s větším obnosem peněz. Následně tedy vyrozuměl policii na lince 158,“ řekla mluvčí.

Vlakvedoucí kriminalistům muže i ženu podrobně popsal včetně oblečení, které měli na sobě. Jejich vzhled mu totiž neseděl k tak velké částce, kterou ve vlaku přepočítávali. 

Policisté z Klášterce podle popisu dvojici hned poznali, na svědomí toho totiž v minulosti už měla více. Navíc případ rychle spojili s nahlášenou krádeží. Díky tomu zloděje ještě týž den zadrželi. Našli u nich také většinu ukradených peněz. Zloději stihli utratit jen pár tisíc za mobilní telefony.

„Karlovarští kriminalisté oba obvinili z krádeže a porušování domovní svobody. Za způsobenou větší škodu jim hrozí až pětileté vězení,“ doplnila k případu Valtová. Dvojici soudce poslal do vazby.

Autor: