VIDEO: Zloděj nešika zpackal krádež kamer a ještě se nechal natočit

  10:36
Krádež kamer u rodinného domu v Chebu se nevydařila nešikovnému zloději. Nejen že odešel s prázdnou, protože se mu zařízení nepodařilo odmontovat, ale funkční přístroje ho navíc natočily.

Událost se stala na konci září v noci. Zatímco majitel rodinného domu spal, po zahradě se mu pohyboval zloděj. Políčeno měl na několik bezpečnostních kamer, které snímaly okolí domu.

„Pachatel se několik desítek minut pohyboval po zahradě. Nejdříve se pokusil odcizit jednu z kamer, která se nacházela poblíž terasy, ale když se k ní dostával blíže, tak nalezl klíče. Ty pak zkoušel v zámku u dřevníku či místnosti na nářadí, ale ani do jednoho prostoru se nedostal,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Když zloděj neuspěl s klíči, vrátil se znovu ke kamerám, ale ani jednu se mu nepodařilo sundat. A tak odešel s prázdnou. Nejspíš si ale neuvědomil, že přístroje jsou funkční a celou dobu ho natáčejí.

„Poškozených kamer si ráno všiml majitel domu, který okamžitě přivolal policisty. Ti po zhlédnutí záznamu okamžitě věděli, o koho se jedná,“ uvedl Kopřiva.

Třiadvacetiletého muže z Chebu policisté podezírají z porušování domovní svobody a pokusu o krádež. „Jelikož byl za obdobný skutek v posledních třech letech již odsouzen, hrozí mu nyní až tři roky vězení,“ dodal k případu mluvčí.

Autor: