V Chebu otevřeli další odběrové místo, lidé musejí nasadit roušky

  13:18
Už pět odběrových míst na testování nákazy koronavirem slouží v Karlovarském kraji. To poslední bylo v pondělí otevřeno v areálu chebské nemocnice. Důvodem je nárůst počtu nových pacientů s koronavirem zejména na Chebsku.

Otevření odběrového místa v chebské nemocnici. (21. září 2020) | foto: Martin Stolař, MAFRA

„Místo bude určeno pouze lidem indikovaným praktickými lékaři a hygieniky. Samoplátci budou i nadále testováni v Nemocnici Karlovy Vary,“ uvedl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký. 

Upřesnil, že odběrové místo v Chebu je umístěné před pavilonem A a v provozu bude prozatím jen v pondělí, středu a pátek od 8 do 11 hodin. Dodal, že indikovaní pacienti se mohou objednat telefonicky na čísle 722 207 436 a 728 803 212 nebo prostřednictvím e-mailu odberych@kkn.cz. 

Kromě chebské nemocnice nechal kraj zřídit také testovací místo v areálu karlovarské nemocnice, kde jsou testováni i samoplátci. Lidé se žádankou od lékaře i samoplátci se mohou nechat testovat i v soukromých laboratořích v Chebu a nově i v Mariánských Lázních. Další testovací místo pouze pro samoplátce slouží v Karlových Varech. 

Od pondělí platí na Chebsku také povinné nošení roušek, a to na hromadných venkovních akcích, kde bude ve stejný čas více než 100 lidí. Důvodem je rychlý nárůst počtu lidí s koronavirem. Nákaza už se zde prokázala ve školách, zdravotnických i sociálních zařízeních. 

Ministerstvo zdravotnictví podle aktualizované mapy ve čtvrtek zařadilo Chebsko mezi 11 okresů ve druhém stupni rizika nákazy covidem-19. Okres má v takzvaném semaforu oranžovou barvu, což znamená počínající komunitní přenos. 

Podle posledních údajů Krajské hygienické stanice v Karlových Varech bylo v kraji v pondělí dopoledne 477 nakažených. Dosud se nakazilo 1047 lidí, z toho se 529 uzdravilo a 41 zemřelo. Nejvíce nakažených bylo na Chebsku, a to 223, dále na Karlovarsku, 183 osob. Na Sokolovsku jich bylo 71.