Oprava Bezručovy ulice je u konce, na Ostrovském mostě ale práce začínají

  12:46
Práce na rekonstrukci části Bezručovy ulice v Karlových Varech jsou u konce. Firma už dokončovala pouze vodorovné značení. Opravy v úseku nad hotelem Thermal začaly loni v červenci. Město za ně zaplatilo 40 milionů korun bez daně.

Opravy komunikací v Karlových Varech. Po téměř roce skončila rekonstrukce Bezručovy ulice. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Součástí zakázky byla i sanace opěrné zdi pod komunikací. „Při opravě došlo i na nové řešení křižovatky Bezručovy ulice s Havlíčkovou a Máchovou ulicí,“ uvedl první náměstek primátorky Tomáš Trtek. Tím ale dopravní komplikace nekončí, nyní je pro změnu uzavřený Ostrovský most.

V místě, kde se na Bezručovu ulici napojuje stezka od Thermalu, podle náměstka Trtka ve spolupráci s Lázeňskými lesy a parky vznikne unikátní vyhlídka na lázeňské centrum Karlových Varů. „Navrhnu infocentru, aby toto místo zahrnulo do svých tras,“ dodal Trtek.

Ostrovský most potřebuje vyztužit

I po dokončení této stavby ale práce na komunikacích v Karlových Varech nekončí. V dubnu začala oprava Ostrovského mostu, která souvisí s chystanou generální rekonstrukcí Chebského mostu. Ta má začít v příštím roce. A právě Ostrovský most má převzít část dopravy mezi oběma břehy Ohře.

Než ale Ostrovský most převezme úlohu náhradního přemostění, musí na něm specialisté zapracovat. „Budou se opravovat povrchy, římsy i dilatační spáry,“ naznačil rozsah prací karlovarský radní Petr Bursík.

Zakázku se městu podařilo vysoutěžit za devět milionů korun bez DPH. „Rekonstrukce mostu s sebou přinese částečnou, někdy i úplnou uzavírku mostu,“ upozornil Bursík. Ostrovský most je rozdělen do několika stavebních částí.

Autor: