Žena z Chodova žila s mrtvou matkou. Přišlo se na to, když zemřela i ona

  9:54
Dvě mrtvé ženy našli v lednu policisté v bytě v paneláku v Chodově na Sokolovsku. Byla to matka a její dcera. Záhy vyšlo najevo, že starší z žen je mrtvá už asi tři roky. Její tělo bylo v mumifikovaném stavu.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Policisté se případem začali zabývat v lednu, když hlídka našla v bytě nejprve mrtvou jednašedesátiletou ženu. Proč policisté do bytu tehdy vyjeli, policejní mluvčí Kateřina Krejčí nevěděla.

Při prohlídce bytu pak policisté našli i druhou mrtvolu, byla to matka jednašedesátileté ženy. Toto tělo leželo v bytě několik let. Na případ upozornila TV Nova.

„Mohu potvrdit, že prověřujeme úmrtí dvou žen v bytě v panelovém domě v Chodově. Jedno z těl již bylo v mumifikovaném stavu,“ potvrdila Kateřina Krejčí.

Podle předběžného zjištění starší z obou zmíněných žen zemřela už zhruba před třemi lety. U obou těl byla nařízena soudní pitva. „Předběžné výsledky říkají, že k úmrtí došlo bez násilí,“ poznamenala mluvčí.

Podle TV Nova jednašedesátiletá žena údajně smrt své matky před sousedy tajila. Proč asi tři roky žila v bytě s mrtvolou zjišťují policisté.

Mluví se o její psychické nemoci, případně o zištných důvodech kvůli výplatám matčina důchodu.

Pokud někdo zemře doma, musejí pozůstalí přivolat lékaře, který tělo prohlédne a vystaví takzvaný ohledací list. Pak lze přivolat pohřební službu, se kterou si příbuzní domluví další postup.

Úmrtí je pak nutné oznámit na úřadech. Odevzdat se musí občanský i řidičský průkaz, případně cestovní pas nebo zbrojní průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny i vojenská knížka. V případě penzistů se smrt oznamuje i poště, která vyplácí důchody.

Autor: