Vstupenky do Rudé věže smrti jsou dostupné nově online

  9:50
Návštěvníci Rudé věže smrti v Ostrově na Karlovarsku si mohou nově prohlídku této národní kulturní památky objednat i zaplatit elektronicky prostřednictvím webového rezervačního a odbavovacího systému.

Národní kulturní památka Rudá věž smrti nevšedním pohledem z bývalé administrativní budovy u vykmanovské silnice | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Ten již od počátku června slouží zájemcům o návštěvu památek na území Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, zapsaného na prestižní seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

Rudá věž smrti se tak stává dalším prohlídkovým místem, které tento rezervační systém propojuje, v současnosti jde rovněž o Štolu č. 1 v Jáchymově, štolu Johannes na Zlatém Kopci, štolu Starý Martin v Krupce, důl Mauritius na Hřebečné, muzeum v Horní Blatné a vápenku v Háji u Loučné pod Klínovcem. 

Společný rezervační a odbavovací systém je přístupný na adrese Rezervace.montanregion.cz a umožňuje vybrat si den i čas prohlídky a pomocí zabezpečené platební brány vstupenku rovnou zaplatit. 

Po zaplacení okamžitě přijde potvrzující SMS zpráva a vlastní vstupenku obdrží zájemce e-mailem ve formátu PDF. Před začátkem prohlídky pak stačí prokázat se elektronickou vstupenkou s unikátním QR kódem. Systém lze použít také jen k rezervaci prohlídky a vstupenku je pak možné zaplatit až na pokladně.