Prořízli střechu a ve sběrně sebrali stříbro za milion, pětice už je ve vazbě

  11:38
Pět let vězení hrozí za krádež zlata a stříbra ze sběrny druhotných surovin pětici pachatelů. Policisté už celou skupinu zadrželi a soudce je poslal do vazby, kde si počkají na výsledek soudního řízení. Šlo o tři muže a dvě ženy. Kromě jedné ženy už byli všichni ostatní odsouzeni v minulosti za krádež.

Pachatelé si na začátku letošního února vyhlédli sběrnu druhotných surovin v jedné z obcí na Sokolovsku. Přijeli autem, poškodili plot a do samotné sběrny vnikli střechou, kterou prořízli.

„Z místnosti kanceláře měli odcizit téměř 50 kilogramů čistého stříbra a několik dalších desítek kilogramů vážícího technického stříbra, tedy dosud nevyčištěného stříbra, a také různé pozlacené kontakty. Vše měli uložit do přinesených batohů, místo rychle opustit a odjet osobním vozidlem, kterým na místo přijeli,“ popsal krádež policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Majiteli sběrny tak způsobili škodu téměř milion korun.

Ranní zásah

Policisté po pachatelích krádeže pátrali až do začátku dubna, kdy pětici policisté na různých místech kraje v časných ranních hodinách zadrželi.

„Následně byly provedeny domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků. Během nich kriminalisté zajistili mobilní telefony, počítače, datové disky, písemnosti o prodeji stříbra a zlata, střelnou zbraň, igelitové přepravky s obsahem krystalické látky nažloutlé a bílé látky či uhlíkovou brusku,“ dodal policejní mluvčí.

V případě prokázání viny hrozí pěti zlodějům za způsobenou větší škodu trest odnětí svobody až na pět let.

Autor: