iDNES.cz

Dlouho uzavřené Zámecké lázně ve Varech budou mít nového nájemce

  12:28
Po dvaceti letech se změní provozovatel Zámeckých lázní v Karlových Varech. Společnost Zámecká kolonáda, která jej provozovala doposud, po dohodě s městem jako vlastníkem objektu, ukončila nájemní smlouvu.

Pro lázeňský provoz v historickém centru Karlových Varů totiž nemá využití. A přestavbu na wellness provoz autor architektonické podoby lázní neschválil, respektive podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové nekomunikoval ani s městem, ani s nájemcem. „Zájmem města je udržet lázně funkční,“ konstatovala primátorka.

O provozování zařízení už podle ní projevili zájem z hotelu Romance. Podmínky pronájmu bude město specifikovat smlouvou.

Město, které Zámecké lázně vlastní, musí ale nejdřív provést důkladnou kontrolu jejich stavu. Na něm se mohl negativně projevit fakt, že se zařízení už asi dva roky prakticky nevyužívá. Bazén byl vypuštěný, vany pro koupele nikdo nepoužíval.

Dosavadní nájemce měl s městem podepsanou smlouvu na 50 let s tím, že hradil milion korun ročně. „Kvůli covidu i krizi na Ukrajině ovšem přišel prakticky o veškerou klientelu. Objekt pro ně tak začal být zbytný,“ vysvětlila primátorka.

Podmínky nové smlouvy zatím nespecifikovala. Naznačila pouze, že nejdřív bude nájem na zkušební jeden rok. Teprve pak by přišla na řadu dlouhodobější smlouva s možností opce. Nový nájemce by se mohl podle primátorky správy nad Zámeckými lázněmi ujmout na jaře příštího roku.

Autor:
zpět na článek