Chovatel „venčil“ v parku na stromě hady, vyděšená žena zavolala strážníky

  14:40
Neznámý milovník hadů vzal dva své svěřence a nechal je užívat si teplé jarní slunce na stromě v parku u Alžbětiných lázní v Karlových Varech. Mazlíčci se však příliš nelíbili ostatním návštěvníkům. Jejich majitel si je tak odnesl domů dříve, než stačili na místo dorazit strážníci.

Hadi na stromě v parku u Alžbětiných lázní. | foto: Městská policie Karlovy Vary

S příchodem jara a teplého počasí zasahují karlovarští strážníci stále častěji u nálezů zatoulaných zvířat nebo ztracených mláďat.

Ve čtvrtek odpoledne se na ně ale obrátila vyděšená žena, která je informovala o tom, že v parku před Alžbětinými lázněmi jsou na stromě dva žlutí hadi.

„Před příjezdem hlídky na místo však přišel ke stromu muž, který seděl opodál na lavičce, hady ze stromu sundal a odešel s nimi neznámo kam. Jestli se hadi stihli vyvenčit, to nikdo neví,“ uvedla městská policie k případu.

Poštolka v kanále

V té chvíli ale strážníci ještě netušili, že budou zasahovat i v dalším případě. Jen o hodinu a půl později přijali hlášení, že u kostela svaté Maří Magdalény leží v kanálu mládě dravce.

Strážníci se pokusili kanálový poklop zvednout a mladou poštolku vyprostit, to se jim však nepovedlo. Na pomoc museli přivolat dobrovolné hasiče. S jejich asistencí se mládě dostalo v pořádku ven. Jak se ale dostalo dovnitř, se strážníkům a hasičům zjistit nepodařilo.

Tuláci

Před několika dny zase strážníky zaměstnal v Karlových Varech – Sedleci poník, který se po půlnoci toulal v ulicích. Hlídce se podařilo najít majitele a nočního tuláka mu vrátit.

A v Doubí, hned za karlovarskou vesničkou SOS, si lidé všimli stáda koní, které si vyrazilo do přírody. Tady měli strážníci situaci jednodušší, díky místní znalosti prostředí šli rovnou za majitelem, koně zůstali pod dozorem jednoho ze strážníků.

Autor: