Thermal smazal po kritice fotky nových pokojů. Byly nekvalitní, říká hotel

  12:50
Hotel Thermal stáhl ze svého facebookového profilu krátce po zveřejnění fotografie nových pokojů. Ty vyvolaly v diskuzi pod příspěvkem kritické ohlasy. Podle vedení hotelu snímky zmizely kvůli jejich špatné technické kvalitě i nevhodné kompozici.

Motivy 54. ročníku filmového festivalu na fasádě hotelu Thermal. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Ve facebookové diskuzi, kterou ještě před smazáním příspěvku zachytil server seznamzpravy.cz, veřejnost nejvíce vyčítá laciný vzhled vzorových pokojů, které diskutující přirovnávají k tříhvězdičkovému hotelu z osmdesátých let.

„Fotografie udělal kolega a v dobré víře je vystavil. Pravdou je, že v momentě, kdy chceme ukázat vzorové pokoje, měly by být nafocené dobře,“ připustil ředitel karlovarského Lázeňského hotelu Thermal Michal Košarko. Poskytnout smazané fotografie MF DNES nechtěl.

Jeho kolegové proto dostali za úkol zajistit profesionálního fotografa. „Abychom mohli snímky znovu vystavit i s porovnáním s původním vzhledem pokojů,“ vysvětlil ředitel hotelu.

V Thermalu je hotových pět vzorových pokojů. Ty chce nyní vedení hotelu vyzkoušet jak po provozní stránce, tak z pohledu hostů. „Pak vybereme dva až tři finální vzory,“ doplnil Košarko.

To, že za stažením facebookového příspěvku stojí právě kritické ohlasy, ředitel Thermalu odmítá. „Ať vystavíme jakékoliv fotky, určitě se najde řada lidí, kterým se nová podoba pokojů líbit nebude. Není na světě člověk ten, aby zavděčil se lidem všem,“ shrnul stanovisko vedení hotelu Michal Košarko.

Navoněnou bídu hezká fotka nezlepší, míní vnučka architektů

S tvrzením, že za stažením příspěvku je pouze nekvalita fotografií, ovšem nesouhlasí Marie Kordovská, vnučka manželů Machoninových, architektů, kteří hotelu Thermal vtiskli jeho podobu. „Nejde o špatně udělané fotky, ale o špatně udělané pokoje. Navoněnou bídu hezkou fotkou nezlepšíte,“ domnívá se Kordovská.

Podobu vzorových pokojů i ona podrobila zdrcující kritice. Ne však v diskuzi pod smazaným facebookovým příspěvkem. 

Fotogalerie

„Pokoje se mi absolutně nelíbí. Jsou dělané bez příklonu k objektu, natož k původní architektonické koncepci hotelu,“ uvedla Marie Kordovská na dotaz MF DNES. Podle jejího názoru jsou v pokojích použité nekvalitní a levné materiály. „Napodobenina dřeva v dlaždici je pro mě tou nejprimitivnější věcí, kterou někam můžete dát. Takovou spořivost, nekoncepční přemýšlení a nekvalitní vzhled si Thermal nezaslouží,“ dodala Kordovská.

Novou podobu mají pokoje hotelu dostat po celkové rekonstrukci. Ta začne po několikaletých odkladech ještě letos. Stát vyčlenil na rekonstrukci Thermalu částku 580 milionů korun. 

„V ní je navýšení základního jmění hotelu o 300 milionů korun i dotace ze Státního fondu životního prostředí ve výši 148 milionů a úvěr,“ uvedla k finančnímu pozadí rekonstrukce ministryně financí Alena Schillerová. Dalších 120 až 130 milionů pak bude stát rekonstrukce bazénového komplexu hotelu, který stát pronajme společnosti Saunia.