Jestli budeš svědčit, skalpujeme tě, vyhrožovala dvojice svědkyni

  16:02
Osm let vězení nyní hrozí dvojici z Horního Slavkova na Sokolovsku. Policisté je viní z vydírání a lichvy. Muže už soud poslal do vazby, žena je vyšetřována na svobodě. Společně vyhrožovali ženě, která se chystala proti muži svědčit.

Od konce roku 2023 čtyřicetiletá žena a devětačtyřicetiletý muž z Horního Slavkova opakovaně vyhrožovali ženě, která figurovala v roli svědka v oznámení učiněném na policii. Svědčila právě proti muži.

„Ve třech případech oba přišli k bytu ženy a následně jí vulgárně nadávali a přitom jí vyhrožovali fyzickým napadením v případě, že bude proti muži svědčit. Muž ženě hrozil ostříháním vlasů či před ní naznačovat pohyby nožem, které doprovázel výhrůžkami, že ji ‚skalpuje‘ či zabije,“ popsal jednání dvojice policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Žena se tak bála o život.

To ale nebyl jediný případ, ve kterém dvojice figurovala. Jako svou oběť si vyhlédla i šestasedmdesátiletého seniora. Tomu nabídla, že mu několikrát v týdnu zajistí za domluvenou částku obědy.

Umírající ženu připravila o dům i šperky, viní policie opatrovatelku

Senior s jejich návrhem souhlasil a obědy odebíral, po nějaké době ale dvojici oznámil, že o jejich jídlo už nestojí. Podle něj se nedalo jíst, a on ho dával kočkám. Muž pak začal na seniora vulgárně křičet a napadl ho ránou do obličeje.

„Následně senior ze strachu vydal devětačtyřicetiletém muži svůj občanský průkaz, který mu dvojice vracela v den, kdy pobíral důchod. To se s ním měla dvojice potkat u pošty, dát mu občanský průkaz, senior si vybral důchod a poté mu pachatelé okamžitě občanský průkaz opět vzali společně s vybranými finančnímu prostředky. Z těchto jeho peněz mu devětačtyřicetiletý muž vrátil část na úhradu poplatků za bydlení a rovněž mu dal minimální finanční prostředky na živobytí. Zbytek peněz si ponechal jako platbu za obědy, které mu i přes jeho nesouhlas dodával,“ popsal policejní mluvčí další ze skutků.

Muž si našel v Karlovarském kraji tři družky, všechny okradl a jednu zbil

A aby toho nebylo málo, muž nabídl seniorovi, že pokud bude potřebovat peníze, tak mu je půjčí, ale samozřejmě s úrokem při vrácení. Starý muž byl v zoufalé situace, neměl peníze ani na jídlo, několikrát přehrabával i popelnice, tak si peníze půjčil.

Podle policistů tak dvojice seniora připravila téměř o 110 tisíc korun. Policisté dvojici obvinili, muže poslal soud do vazby, žena je vyšetřována na svobodě. Oběma hrozí osmileté vězení.

Autor: